20.11.2019    

Районная библиотека

Тест

Тест загрузки картинок. Всё работает. Проверено в Goole Chrome.
 
 

26 вересня 2013 року

26091316.jpg           Напередодні свого професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, бібліотекарі системи вирішили відзначити його поїздкою до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин).
          «Гетьманська  столиця» - це безцінні  пам’ятки історії, архітектури, культури, археології і природи. Відвідавши палацово-парковий ансамбль К.Розумовського, Будинок генерального судді В.Кочубея, парк «Кочубеївський, Цитадель Батуринської фортеці, Пам’ятник жертвам  Батуринської  трагедії  1708 року ми були приємно вражені. А цікаві екскурсії, надані нам екскурсоводами, були дуже цікаві і пізнавальні.

Декоративно - ужиткове мистецтво

        Одним з видів народного мистецтва - декоративно-ужиткове мистецтво - виникло з любові до рідної землі, навколишнього світу та з потреби не тільки бачити красу, а й творити її власними руками.

        Із далекого минулого прийшло до нас рукоділля - шиття, плетіння, в`язання, вишивання, нанизування тощо.

        У невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу значне місце належить вишивці, з якою пов`язана вся багатовікова історія українського народу, його творчі пошуки, радість, горе, перемоги і поразки, сподівання на майбутнє.

Земля Ярославни.

Краєзнавство вже давно набуло великої популярності, оскільки дозволяє людям більш глибоко пізнати свою Батьківщину, її історичний спадок, здобутки народу, відкривати на своїй землі скарбниці та чудеса світового рівня.

          Розвиток краєзнавства, безумовно, впливає на процеси державотворення та національного відродження, викликає у людей відчуття причетності до подій минулого і сьогодення.

          Зважаючи на те в Україні прийнято ряд нормативно-правових актів, покликаних підтримати краєзнавчу діяльність. Залучення до цього процесу органів виконавчої влади, наукових і освітніх закладів, широких кіл громадськості визначено Програмою розвитку краєзнавства на період до 2010 року (Постанова Кабінету Міністрів України від 10.06.2002 року № 789). Заплановані нею різноманітні краєзнавчі заходи реалізуються за активної участі бібліотек, в яких акумульовані відповідні ресурси і здійснюється інформаційне забезпечення дослідницької, видавничої та просвітницької діяльності з питань краєзнавства. Виконуючи свою соціально-культурну функцію, бібліотеки мають найкращу можливість популяризувати краєзнавчу інформацію, реалізувати державні й власні ініціативи у цій сфері, заохочують людей до вивчення історії свого краю. Тому краєзнавчу діяльність бібліотек визначено одним з провідних напрямків бібліотечної роботи і регламентовано «Положенням про краєзнавчу роботу бібліотек системи Міністерства культури і мистецтв України № 314 від 11.06.96р.)

          Надзвичайно багата красою, славетна своїм історичним минулим, неповторна і благодатна земля Путивльська… Оспівана у піснях, ліричними рядками увінчана і фотокадром охоплена її життєва мить, яка повертає нас у далеке минуле…

          Фонд краєзнавчих видань нашої бібліотеки налічує понад 2 тис. документів, виданих українською та російською мовами.

          Краєзнавча тематика в роботі Путивльської ЦБС - головна, адже краєзнавство - це знання не лише минулого, а й сьогодення.

Бібліотека значно розширює свої функції. Ще недавно читач вибирав книгу, знайомився з новинками літератури, розгорнутими книжковими виставками та полицями, міг бути учасником читацької конференції, усного журналу, чи ще якогось літературного заходу. А вже зараз до цього додались виставки місцевих художників, різб`ярів по дереву, рукодільниць…

Путивльська центральна районна бібліотека

Заснована бібліотека в 1922 році з ініціативи робітничої молоді міста. Пізніше згідно заповіту купця 1-ї гільдії М.С.Маклакова, уроженця міста Путивль, який жив і працював у Москві, книги з особистої бібліотеки в кількості 3985 примірників з різних галузей знань були передані в дар путивлянам і склали основу фонду бібліотеки.

В 1977 році відбулася централізація державних масових бібліотек.

Публічні бібліотеки району були об`єднані в єдину бібліотечну систему.

На сьогодні Путивльська централізована бібліотечна система складається з 24 бібліотек:


  • районна центральна бібліотека для дорослих;

  • районна дитяча бібліотека;

  • 22 бібліотеки централізованої системи, які обслуговують населення окремих територіальних громад в районі.


Центральною бібліотекою - є районна бібліотека для дорослих.
      

Реставрац...
Маня заду...
Праздник ...
slipping ...
Музей и п...

 lnfomebel
 
 


                       
взял . gturs.com