18.09.2019    

Районная библиотека

Декоративно - ужиткове мистецтво

         Вишиванка - це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнских рук.

         В основу сучасної художньої творчості покладено традиції народного мистецтва - невичерпного джерела вигадки, спостережливості, смаку, різноманітності кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм. Як могутня ріка, що витікає з невеликого джерельця, на своєму довгому шляху вбирає десятки й сотні ручаїв і річок, так народне мистецтво створювалось упродовж століть багатьма поколіннями сільських, слобідських і міських майстрів.

       Передаючись із покоління в покоління, з уст в уста, з рук в руки, у різноманітності проявів воно завжди було і є грунтом для спілкування людей, тим невичерпним джерелом пізнання історії та культури, звідки йдуть витоки професійної майстерності. Пісня і танець, малюнок і казка, ремесло - творіння рук людских - стали національною основою сучасного народного мистецтва.

        Серед художників, поетів та письменників іде супе- речка, яким рукам жіночим віддати шану. Одні з трепетом описують тонкі, витончені, музикальні пальчики, доглянуті та ніжні, інші складають вдячність натрудженим важкою працею мозолистим рукам. Моє покоління сприймає руки трудівниць, як руки наших матерів - вони були важкими та мозолистими.

        Ми шануємо «золоті руки» майстринь-вишивальниць і хочемо сказати - спасибі, вклонившися до землі - за прекрасні їх витвори мистецтва. Нехай доля і Бог їм пошлють міцного здоров`я, благополуччя і багато років для творчості і для добра.

        В Україні вишивають скрізь. Але кожен район, навіть кожне село має свої улюблені кольори, свої місцеві узори і техніку виконання. З покоління в покоління передавалися секрети рукоділля. В орнаментах вишивок майстрині завжди відтворювали красу нашої рідної природи, особливо в період її квітування. Це відбилося і в назвах. Узори виконують різними техніками, й існує їх в Україні понад сто - від простих до дуже складних і копітких у роботі. З величезним задоволенням переглядаєш ці узори.

        Якщо б зібрати разом жінок з різних областей України, то одразу стане очевидним величезне розмаїття вишивки.

        У Сумській області вишивають чорним і червоним, а також вишивку поєднують з різноманітними кольорами.

Із бездоння віків, з неосяжних років,

З незмілілих глибин родоводу

Дивна врода співучих прийшла рушників

Їх цінують, як мудрість народу,

Щоб довіку нам щастя у домі було,

У житті - не лише на тканині,

Бережім рушники, і родини тепло

Щедро стелимо кожній родині.

        Історію рідного краю пише кожен із нас. А сьогодні я хочу розповісти про моїх земляків, якими щиро пишаюся. Я завжди мимоволі думаю: які талановиті в нас люди! Хотілося б розповідати і розповідати про кожну з наших землячок. Адже прекрасно, коли нас оточують багаті душею та талантами люди.

Отож, знайомтеся з ними.
      

Miss2008 8
монастирс...
Бродячие ...
Kuvshinka...
Дорога в ...

 lnfomebel