Презентація на тему «Ядерна зброя» (варіант 4)Слайд #1

Ядерна зброя.
Фактори ризику.
Вплив на людину.

Слайд #2

Ядерна зброя – це один з основних видів зброї масового знищення. Вона здатна в короткий час вивести з ладу велику кількість людей, зруйнувати будинки і споруди на великих територіях.

Слайд #3

Ядерні вибухи здійснюються в повітрі на різній висоті, у поверхні землі (води) і під землею (водою).
Точка, в якій відбувся вибух, називається епіцентром ядерного вибуху.

Слайд #4

Вражаючими факторами ядерного вибуху є ударна хвиля, світлове випромінювання, проникаюча радіація, радіоактивне зараження та електромагнітний імпульс.

Слайд #5

Наслідками ядерного вибуху у людей є вивихи й переломи кінцівок, контузії, втрата слуху або зору, серйозні ушкодження внутрішніх органів, опіки шкіри, променева хвороба. Часто ураження від радіації призводять до смерті.

Слайд #6

При знаходженні людей під час ядерного вибуху поза межами захисних споруд, наприклад, на відкритій місцевості чи на вулиці, де немає природних укриттів, необхідно повернутися до вибуху спиною, лягти на землю лицем униз, сховавши руки під себе, а після того, як пройде ударна хвиля, негайно надягти протигаз чи респіратор, щоб захистити дихальні шляхи. 

Слайд #7

Після цього – стряхнути пил, що осів на одяг та взуття, надягти наявні засоби захисту шкіри чи використати у цій якості одяг, не залишаючи при цьому відкритих ділянок тіла, а за цим – якнайшвидше сховатися в найближчій захисній споруді.

Слайд #8

 Найкращим укриттям вважаються глибокі підвали будинків з укріпленими стінами і товстими залізобетонними перекриттями. У таких притулках рекомендується перебувати не менше 12 годин після ядерного вибуху. 

Слайд #9

Перша лікарська допомога надається на першому етапі медичної евакуації лікарями медичного пункту полку (МПП) і спрямована на усунення тяжких проявів променевої хвороби і підготовку уражених до подальшої евакуації.

Слайд #10

Дякую за увагу!
Виконала учениця 11-А класу Неволіна Юлія.