Презентація на тему «Чилі» (варіант 4)Слайд #1

Чилі
Підготував учень 10-А класу
Хобта В'ячеслав 2013

Слайд #2

Зміст
Загальна інформація
Адміністративний поділ
Географія
Клімат
Економіка
Господарство
Кухня

Слайд #3

Загальна інформація
Столиця - Сантьяго
Офіційна мова -іспанська мова
Державний устрій - конституційна республіка
- ПрезидентtСебастьян Піньєра
Незалежність
- від Іспаніїt 12 лютого 1818
- визнанаt25 квітня 1844
Населення
- оцінка 2006 р.t16 432 674
- Густотаt21/км²
ВВП $203 мільярдів
ВалютаtЧилійський песо
Прапор

Слайд #4

Загальна інформація
Площа 756950 км².
Політична система — демократична республіка, що розвивається;
Рельєф: уздовж західного кордону - гори Анди, на півночі пустеля Атакама, ліси на півдні, території Східного острова, островів Хуана Фернандеса, частина Вогненної землі, частина Антарктиди.

Слайд #5

Адміністративний поділ
Чилі поділяється на 15 регіонів, кожен з яких управляється спеціальним керівником, що назначається президентом. Кожен регіон поділяється на провінції, управителі яких також назначаються президентом. Кожна провінція ділиться на комуни — адміністративні одиниці третього рівня, що управляються спеціальними органами самоврядування — муніципалітети, керівників якого вибирає місцеве населення на 4 роки.

Слайд #6

Географія Чилі
Чилі - країна в Південній Америці. Межує на півночі з Перу, на заході і півдні омивається Тихим океаном, на сході за хребтами Анд розташовані Болівія і Аргентина. Через Магелланову протоку Чилі має вихід у Атлантичний океан. Чилі належать також декілька невеликих островів в Тихому океані: острів Пасхи, острови Сала-і-Гомес (острів), Сан-Фелікс (острів), Амбросіо (острів), група островів Хуан-Фернандес (острів), а також острови Дієго-Рамірес (острів) біля мису Горн.

Слайд #7

Географія Чилі
Територія Чилі витягнута вздовж узбережжя Тихого о. на 4300 км і зайнята хребтами Анд (вис. до 6880 м), між якими лежить Поздовжня долина — головний економічний район країни. Також багато вулканів, часті землетруси.

Слайд #8

Клімат
Клімат — від тропічного пустельного на півночі до помірно-океанічного на півдні. На півночі — пустеля Атакама.
Чилі має три географічних і кліматичних області. Північна пустеля і холодний південь країни досі повністю не освоєні, тоді як волога (субгумідна) область Середнього Чилі являє собою найрозвиненішу в господарському відношенні територію, на якій зосереджено приблизно 75% населення країни.

Слайд #9

Чилі — відносно розвинена країна Південної Америки. Найрозвиненіший автомобільний, морський, залізничний транспорт. Зовнішньоторгівельний оборот забезпечується на 90% морським транспортом. Порти: Сан-Вісенте, Уаско, Гуаякан, Вальпараїсо, Токопілья, Кальдера.
Система залізниць Чилі, довжина якої становить 6300 км, є однією з кращих у Латинській Америці.
З 79 600 км автомобільних доріг 9580 км асфальтовані, найсучасніші шосейні дороги прокладені в Подовжній долині в районі Сантьяго.

Слайд #10

Економіка. Господарство.
Чилі - одна з країн Латинської Америки, що найдинамічніше розвиваються в економічних відносинах.
Основні галузі економіки:гірничодобувна і оброблювальна промисловість, лісопереробка, сільське господарство, рибальство.
В країні розвинені енергетика, легка і харчова промисловості.
Чилі багата корисними копалини:мідь (1-е місце в світі по добуванню і експорту), селітра, молібден, йод (2-е місце в світі по здобичі і експорту), саморідна сірка, залізняк, вугілля, золото, цинк.
Головними статтями експорту Чилі є: мідь і інші корисні копалини, промислові вироби, продукція сільського господарства, рибальства і лісопереробки.

Слайд #11

Національна кухня
Чилійці полюбляють м'ясо та птицю. Одна з традиційних страв — «касуела де аве» — суп з курки з різноманітними спеціями, картоплею та локшиною. А «куранто», розповсюджене на півдні країни та на о. Пасхи, можна умовно назвати різновидом шашлику — земляним шашликом (м'ясо закопується в землю, а над ним запалюється багаття). Популярні «емпанадас» — пиріжки з найрізноманітнішими начинками: з м'ясом, оливками або тунцем. Ще одна традиційна страва — суп з морських їжаків. Попри те, що про його смакові якості можна сперечатися, ця багата на йод страва дуже популярна серед чилійців.

Слайд #12

Дякую за увагу!!!