Презентація на тему «Ямайка» (варіант 1)Слайд #1

Презентація
Ямайка

Слайд #2

Географічне положення та опис її території
Держава у Вест-Індії, на одноіменному острові в Карібському морі. Входить до складу британської Співдружності. Завдовжки з заходу на схід близько 225 км, з півночі на південь – від 35 до 82 км, довжина берегової лінії 1022 км.

Слайд #3

Туристична характеристика та рельєф країни
Ямайка є третьою по величині і найкрупнішою англомовною серед всіх Карибських островів. Це справжній райський куточок з великою кількістю теплих сонячних днів і нескінченним полотном золотих пляжів: веселих і повних життю. Цінителів прекрасного вабить сюди живописність ландшафтів - гори і водопади, смарагдові луги і таємничі ліси. Острів Ямайка - це ще і розважальний курорт. Знаменитий ямайських ром, ритми музики Регги, заняття різними видами спорту на землі і в повітрі, на воді і під водою, відмінний сервіс, доброзичливість і гостинність - все це залучає на Ямайку туристів зі всього світу.
Половину його території складають гори, найвисока з вершин - Блакитний Пік досягає 2220 метрів. На Ямайці більше 120 річок, безліч водопадів небувалої краси, мінеральні джерела. Тут родючі грунти і живописні ландшафти, чудова берегова лінія з піщаними пляжами, бухтами, затоками і прибережними рифами.

Слайд #4

Туристична характеристика клімату країни
На Ямайці панує тропічний клімат. Велику частину року тут дмуть стійкі північно-східні вітри - пасати. Температури повітря залежать від висоти місцевості, в перебіг же року вони міняються мало. У літні місяці повітря вдень прогрівається до +33 градусів, вночі близько 25 градусів тепла. Найхолодніший місяць - січень. Температура повітря в січні вагається від +21 вночі до +30 градусів вдень.
У горах вдень не вище +20 градусів тепла влітку і біля +15 градусів взимку. В середньому за рік на острові випадає близько 1900 мм опадів. На південному побережжі сухіше - тут спостерігається до 700 мм опадів з максимумом у вересні (180 мм). У горах, на навітряних північно-східних схилах, може випадати до 8000 мм опадів. Сезон дощів на Ямайці триває з травня по жовтень, в цей час на острів інколи обрушуються тропічні урагани, які досягають найбільшої сили в серпні і вересні, але велика їх частина обходить Ямайку стороною.

Слайд #5

Туристична характеристика водних ресурсів
Ямайка богата чистими річками, що текуть з багаточисельних гір та пагорбів. Чорна Річка, щонайдовша річка Ямайки, протікає через Гріт Моррас, Велике Болото, яке є найбільшому заболоченим местомом в Карібському морі. Сант-Елізабет довго ігнорувалося як місце відпочинку туристів, і тому тут невеликі ферми і рибальські співтовариства все ще зберігають шарм ''старомодной'' Ямайки, роблячи це місто дуже привабливим для справжніх мандрівників.
На Ямайці нараховується понад 100 річок та струмків, але судноплавна в пониззі тільки р.Блек-Рівер. Баржі і невеликі судна можуть підійматися по ній на відстань 48 км.

Слайд #6

Туристична характеристика рослинного та тваринного світу країни, її природо­охоронні території
В центрі острова та на північно-східних схилах гір збереглись густі сезонно вологі вічнозелені тропічні ліси з цінними породами дерев (сейба, каоба тощо). В західній частині і на рівнинах півдня переважають савани з ксерофільними чагарниками; багато кактусів.
Ґрунти переважно гірські коричнево-червоні та червоно-бурі.
Тваринний світ бідний: птахи (серед яких багато ендеміків), дрібні гризуни, плазуни та кажани.

Слайд #7

Унікальні природні явища та об'єкти країни
Визначні місця: з природних найвідоміших – пляжі Монтеґо-Бей.
З культурних пам'яток – меморіал Родні в Спаніш-Таун, Королівський дім (колишня губернаторська резиденція) і собор Св.Катерини (17 століття).

Слайд #8

Офіційна назва країни, форма правління, та форма державного устрою країни
Офіційна назва – Ямайка Державний устрій - Парламентарна демократія.
Столиця – Кінґстон – 660 тисяч мешканців.

Слайд #9

Державні органи влади та державні посади країни
Після здобуття незалежності в 1962 році Ямайка ввійшла в співдружність, яку очолює Великобританія. Очолює державу англійська королева, котру представляє генерал-губернатор. Законодавчий орган – парламент, що складається з палати представників (обирається на 5 років) та сенату (призначається генерал-губернатором). Уряд очолює прем'єр-міністр.
Державний устрійt Парламентарна демократія
- Монархt Єлизавета II (королева Великобританії)
- Генерал-губернаторt Кеннет Нолл

Слайд #10

Адміністративно - територіальний поділ, залежні та спірні території, колонії
Кінгстон (Kingston), адміністративний центр і головний порт Ямайки, розташоване над Карибським морем; міська агломерація 660 тисяч мешканців. Знаходиться в природній гавані, захищений довгою і вузькою протокою Палісадос, яка з'єднує Порт-Рояль і міжнародний аеропорт з рештою острова.
Засноване в 1693 Великобританією, після землетрусу 1692, який зруйнував переважну частину попередньої столиці Порт-Рояль (з французької королівський порт), в 1872 у місті розташувалась адміністрація Ямайки; отримало статус столиці, коли острів отримав незалежність у 1962. 14 січня 1907 землетрус у Кінгстоні забрав близько 1000 життів.
Місто складається з двох частин - історичного центру і Нового Кінгстона, в якому знаходяться більшість цікавих місць.

Слайд #11

Столиця країни, державні символи, державна та офіційна мова в країні, державні свята
Столиця - Кінґстон – 660 тисяч мешканців.
Державна мова - англійська мова.
Державний прапор
Державний герб

Слайд #12

Свята і вихідні дні
1 січня - Новий Рік
6 січня – Хрещення
початок лютого - Середовище Великого поста
13 лютого - День покаяння
березень-квітень - Пасха і Пристрасна п'ятниця
23 травня - День праці
кінець травня - початок червня - Свято Тіла Господня
1 серпня - День емансипації
6 серпня - День незалежності (зазвичай наголошується в перший понеділок серпня
21 жовтня - День героїв нації
25-27 грудня – Різдво
Напередодні Різдва проводяться свята "Джонкану", що супроводжуються маскарадними ходами і музичними виставами. У Кингстоне проводиться Карнавали (у лютому і квітні). У липні-серпні проходят розкішні Карнавали "Регги-Сансплеш" в Очо-Ріос і "Регги-Самфест" в Монтего-бій. Регата "Пінейпл-кап" (Майямі - Монтего-бій, 800 км.) проходіт кожен лютий.

Слайд #13

Рівень економічного розвитку та уклад економіки країни
Сучасна Ямайка – слабкорозвинута економічно залежна країна. Основа економіки Ямайки – видобуток бокситів і виробництво глинозему на експорт та туризм. Важливу роль в економіці відіграє іноземний капітал. Гол. транспорт – автомобільний (90% перевезень в країні). На частку мор. транспорту припадає 97% зовнішньоторговельного обороту. Ямайка має 16 морських портів, гол. з яких – Кінґстон.
Ямайка ділиться на шість економічних зон. У гірському західному районі вирощують коноплі індійські, з яких виготовляють маріхуану, а в передгір'ях Блу-Маунтінс - кращі сорти кави. У центральних і західних районах вапнякового плато розвинене тваринництво, вирощують індійські коноплі, а також фрукти і овочі. Тут же знаходяться основні родовища бокситів. Північне побережжя Ямайки з прекрасними пляжами перетворилося в зону відпочинку і туризму. На південних прибережних рівнинах зосереджені великі плантації бананів і цукрової тростини, тут же знаходяться заводи по виробництву цукру-сирцю. Внутрішні райони вапнякового плато з центром в Крістіане протягом півстоліття переживали спад економіки, що було пов'язано з їх перенаселеністю. Крім того, ґрунти району сильно постраждали від ерозії. Програми економічного розвитку району, прийняті в кінці ХХ ст., увінчалися успішним відродженням сільського господарства.

Слайд #14

Головні статті експорту та імпорту країни
За даними [2001 Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation]: ВВП – $ 4 млрд. Темп зростання ВВП – 0,1%. ВВП на душу населення – $ 1559. Прямі закордонні інвестиції – $ 202 млн. Імпорт – $ 2,4 млрд (г.ч. США – 47,7%; ЄС (без Великобританії) – 12,8%; Латинська Америка – 6,7%). Експорт – $ 2,5 млрд (г.ч. США – 39,5%; Канада – 15%; ЄС (без Великобританії) – 17,1%; Великобританія – 13,4%). У 18-19 ст. Ямайка приносила великі прибутки англійським плантаторам, що вирощували цукрову тростину використовуючи негрів-рабів. Сучасна Ямайка - відносно слаборозвинута економічно залежна країна. У середині ХХ ст. цукрова тростина, що була довгий час основою економіки країни, поступилася місцем бокситам, які зайняли провідне місце в експорті. У 1980-х роках різко скоротилися прибутки від постачання цукру і бокситів. На початок ХХІ ст. значні прибутки дає туризм.
У 1995 промислова продукція забезпечувала 36,2% ВВП. Найбільш розвинена легка індустрія. Крім того, на Ямайці існує ряд великих промислових підприємств, що належать іноземним компаніям і працюючих на імпортній сировині. Вони випускають хімічні продукти, машини, станки, скло, цемент і металеві вироби, а також займаються переробкою бокситів і нафти.
Майже вся енергетика країни базується на імпортній нафті. У 1995 Ямайка виробила 848,4 тис. кВт·год. електроенергії.

Слайд #15

Грошова одиниця та банкнота країни
Ямайський долар (міжнародне позначення – JMD, усередині країни – JD або J$), що складається з 100 центів. У обігу використовуються купюри гідністю 1, 2, 5, 10, 20 і 100 доларів, а також монети в 5, 10, 20, 25, 50 центів, 1 і 5 доларів. Одночасно в обігу знаходяться монети старих випусків і велика кількість ювілейних, частенько дуже несподіваної форми.

Слайд #16

Коротка історична довідка про країну
Про Ямайку Колумб почув від індіанців під час другої експедиції. Вони стверджували, що на сусідньому острові, трохи на південь, можна знайти багато золота. 1494 року іспанці відкрили острів і нарікли його на честь королівської сім'ї островом Фердинанда й Ізабелли, проте назва не прижилася й залишилася місцева, індіанська, Шамаїка, що означає „земля джерел”.
З самого початку незалежності в країні була прийнята нова конституція, за якою Ямайка залишалась у складі Британської Співдружності. У серпні 1962 - січні 1967 років уряд очолював А.Бустаманте, голова Лейбористської партії Ямайки. Влада була поділена між 2 партіями -консервативною Народною національною партією та Соціал-демократичною робітничою партією Ямайки. Хоча вибори часто закінчувалися заворушеннями і насиллям, владним інституціям вдавалося зберігати стабільність.
1962 року Ямайка стала членом ООН, 1963 року підписала договір із США про військову та економічну підтримку. США зайняли 1 місце у експорті та імпорті острова, вони викупили більшість підприємств та банків. Це призвело до масових заворушень через політику лейбористської партії в уряді. 1969 року Ямайка вступила до Організації Американських Держав, приєдналась до договору Тлателолько (1967).
Після парламентських виборів 1972 року уряд очолив М.Менлі з Народної національної партії. Влада обмежує іноземний капітал, націоналізовує велику частину потужностей видобутку бокситів. Ямайка підписала і ратифікувала низку договорів щодо обмеження ядерного озброєння. 1973 року Ямайка підписала в Порт-оф-Спейні договір про створення Карибської співдружності.
У жовтні 1980 року на виборах знову перемогла Лейбористська партія, яка проголосила курс на зближення із США.

Слайд #17

Демографічна та якісна характеристика країни
Населення Ямайки 2,5 млн чол
Етнічний склад: 99% - ямайці, з яких 77% негри, 15% мулати, 5% європейського (англійці, німці, португальці) та 3% азійського (індуси, китайці, сирійці) походження.
Офіційна мова - англійська, але у вжитку також креольська мова на основі англійської. Економічно активного населення 1 млн чол., з яких 35% зайнято у сільському господарстві, лісогосподарстві, рибальстві та гірничо-видобувній промисловості, 10% - у обробній промисловості, 20% - у сфері послуг, 12% - у торгівлі, 6% у будівництві, 4% - у транспорті та зв'язку. Близько 20% економічно активного населення безробітні.
Після здобуття незалежності посилився процес міграції селян із гірських поселень до Кінгстону, де зосереджені найбільші підприємтсва, на північне узбережжя для обслуговування туристів, а аткож на плантації півдня та заходу. Відмічається міграції до Великої Британії, США та ін. держав.
Міське населення - 63%. Найбільші міста Кінгстон (столиця), Монтего-Бей, Спаніш-Таун, Мей-Пен.

Слайд #18

Релігійна характеристика народів країни
Релігія - різноманітні християнські вірування (англікани - 30%, баптисти - 25%, методисти - 9%, католики - 6%, пресветеріанці); у частини негритянського населення збереглись елементи африканських культів (анімізм).
Основа релігії – обожнювання ефіопського імператора Хейлі Селасси. Рух растафарі зародився серед бідної частини чорного населення Ямайки під час депресії 1930-х років.
Сейчас растафари известны в первую очередь как движение, а не как религия – молодежь повсеместно использует символы растафари – регги, лист конопли, растафарианские береты и т. п. не вдаваясь в их идеологическое содержание. Но, тем не менее, интересно, откуда же зародилось это движение, родиной которого явился далекий остров в океане – Ямайка…

Слайд #19

Характеристика мови, писемності та невербальних форм спілкування
Офіційною мовою Ямайки є англійський, але насправді ця острівна країна є двомовною, причому людей, що говорять по-англійськи, тут значно менше, чим тих, хто розуміє його. Неофіційною мовою країни є патуа - дуже мелодійний діалект з властивими Ямайці ритмікою і модуляцією голосу. Мова патуа сталася від суміші креольського англійського з місцевою мовою, яка згодом була приправлена африканськими, португальськими і іспанськими поняттями, а також растафаріанським сленгом.

Слайд #20

Туристична характеристика культурних традицій народів
В наші дні Ямайка, а особливо Кингстон-Таун, є головним культурним центром в Карібському басейні. З 20-х рр. ХХ ст до своєї смерті в 1987 році Една Менлі була одній з головних фігур на культурному світі Ямайки. Причому її цінували і як талановитого скульптора, і як людини, що підтримувала місцевих представників творчої інтелігенції, серед яких були як орієнтовані на Ямайку прімітівісти, так і група художників, що здобули свою освіту за кордоном і що творили відповідно до канонів живопису. Важливою особливістю місцевої творчості є сильний акцент на історичне коріння народу країни. Усесвітній успіх музики регги залучив до культури острова пекучий інтерес з боку іноземної молоді. Велика увага в культурі приділяється просуванню ідей растафаріанства (раста), місцевого вірування, прибічниками якого в основній масі є темношкірі жителі країни.

Слайд #21

Характеристика кухні, традиції та культура харчування народів
.
Кухня Ямайки є яскравим конгломератом традицій приготування їжі індійців Араваков, іспанців, африканців, жителів Середнього Сходу, Китаю і Британських островів. На Ямайці – “акки” – зростаючий на дереві фрукт, який нагадує смак яєчні в приготованому вигляді. Вдень легко перекушувати добре приправленим м'ясним або овочевим пирогом. Під час основної їди подають козлятину або свинину, зазвичай з приправою кеері і гарніром з рису і квасолі.
Також популярні морські продукти, мариновані і обсмажені з перцем і луком. Саме поширене блюдо на Ямайці це “джерк”, слово, яке позначає процес приготування м'яса в маринаді, а потім запікання його на вугіллі деревини стручкового перцю. Сподіваємося на Ямайці називають будь-який гарячий, заварений напій, і він може бути з трав з ромом, молоком, приправами і навіть рибою. Ськайджус – це улюблений освіжаючий напій. Він готується з крижаної крихти і сиропу. Також п'ють кокосовий сік прямо з горіха.

Слайд #22

Характеристика туристичних районів та турцентрів країни, та туристичних ресурсів
На Ямайці - традиційно дуже красива карібська природа, прекрасні пляжі, готелі на будь-який смак. Великим плюсом є і те, що віза ставиться по прильоту до країни. В основному сюди їдуть забезпечені туристи, парами або невеликими компаніями. Сім'ї з дітьми вибираються рідше - позначається тривалість перельоту. Земля розкішної природи, чистісіньких пляжів, неймовірних водопадів і романтичних пригод. Країна кокосових пальм і спекотливого полуденного сонця! Країна тих, що зриваються пропасти водопадів і живописних річок, гірських ландшафтів і вічнозелених лісів, небаченої краси бухт і заток, прекрасних піщаних пляжів.

Слайд #23

Географія різних видів туризму в країні
Монтего-Бей - друге за величиною місто Ямайки, тут розташований один з міжнародних аеропортів і центр величезної курортної зони на північному заході острова. Тут же зосереджена майже половина розкішних готелів з відмінними піщаними пляжами. На курорті велика кількість ресторанів і жваве нічне життя, а в околицях міста - кращі на острові поля для гольфу. Для любителів активного відпочинку проводяться сплави по річці Блек Рівер (Black River), Марта-Бре (Martha Brae) і піші екскурсії по Блакитним горам (Blue Mountains), а також пропонують свої послуги центри дайвінга і серфінгу. Очо-Ріос розташований в центрі північної частини Ямайки на березі затоки Діськавері (Discovery Bay), в 105 км. від аеропорту Монтего-Бей. Курортна зона складається з ланцюжка пляжів, бухт, мисів, маленьких старовинних городків і рибальських сіл. Тут можна підібрати варіант розміщення на будь-який смак і бюджет. Активні відпочивальники в Очо-Ріос займаються водними видами спорту, тенісом і гольфом, а також кінним спортом.
Звідси можна зробити екскурсію на плантацію, що діє, спуститися вниз по річці, піднятися до знаменитих водопадів Данс-Рівер (Dunns River Falls) або відвідати Долину папоротей. Нічне життя курорту вельми і вельми активна. Бухта Раневей-Бей розташована в 20 хвилинах їзди від міста Очо-Ріос. Цей курорт, оточений з усіх боків зеленими горбами і горами, розташовує до безтурботного відпочинку. Тут дуже тихо і спокійно. Порт-Антоніо - тихе містечко, в якому проживає спроможна частина населення країни. Курорт дуже спокійний, геть позбавлений метушні. Його оточують невинні джунглі, де мешкають екзотичні птиці і метелики, також околиці Порт-Антоніо славляться красивими водопадами, багато хто з яких скидається прямо в морі. Води океану біля берегів оголошені морським заповідником. Також тут розташована знаменита Блакитна лагуна - місце зйомок однойменного фільму. Негріл - найзахідніша і найбільш курортна зона, що швидко розвивається, розташована в 80 км. від аеропорту.
Цей курорт славиться майже 10-кілометровою смугою білосніжних пляжів, прекрасними готелями і винятковою екологією. Довкола немає жодного промислового підприємства, і всі будівлі - не вище за пальми. Негріл вважається кращим местомом для дайвінга на острові. У інтервалах між зануреннями можна відвідати містечко Епплтон (Appleton), де виробляють знаменитий ямайський ром. Вайт-Хаус-Бей розташований на південно-західному побережжі Ямайки, в півтора годинниках їзди від Монтего-Бей. Це найжаркіше тропічнепобережжя з невинними пляжами, джунглями і єдиним, зате розкішним готелем Sandals Whitehouse 5*, побудованим в стилі карібського села. Готель зовсім новий - він відкритий в 2005 році.

Слайд #24

Спеціальна інформація країни
Столиця Кингстон
Мова англійська
Релігія протестанти – 60%, католики, іудеї, мусульмани і індуїсти – 40%
Населення ямайци – 96%
Валюта ямайський долар
Час відстає від київського часу на 7 годин (GMT -5)
Візу на Ямайку можна отримати безпосередньо після прибуття в аеропорт – вартість $25 США. В цьому випадку вам буде потрібно: відповісти на питання імміграційних властей; мати закордонний паспорт (термін дії не менше 6 місяців на момент в'їзду до країни), що діє, і зворотний квиток з Ямайки; підтвердження про заброньований готель; сплатити збір аеропорту при вильоті у розмірі $20-25 ямайських доларів.
Ввезення і вивіз іноземної валюти не обмежене, місцевою – заборонений. Безмитно ввозяться до 200 сигарет або 50 сигар або 250 гр. тютюну, до 1,3 л міцних алкогольних напоїв (виключаючи ром) і до 1,3 л вина (для пасажирів старше 18 років), до 150 гр. духів, 340 мл туалетної води, а також дарунки на суму до 40 ямайських доларів.

Слайд #25

Ямайка надає широкий спектр можливостей для відпочинку і туризму. Курорти і готелі Ямайки отримують багато позитивних відгуків від туристів, які вирушають в тури або набувають путівок, що горять. Відпочинок на Ямайці гарантує приємні враження і яскраві фото.
Унікальні особливості марихуана, Боб Марлі, раста, Hedonism