Презентація на тему «100 років від дня народження скульптора Василя Свиди»Слайд #1

100 років від дня народження скульптора Василя Свиди

Слайд #2

Свида Василь Іванович (1913-1989)

Слайд #3

Спогади дитинства та юності відігравали велику роль у його творчості, викликали до життя кращі образи його доробку: «До школи», «Пастух з буйволом», «Вівці, мої вівці» , «З поля», « До молодого. Весілля» тощо. Адже саме від земляків черпав митець почуття добра і справедливості, життєво необхідного гумору, що так іскристо проявлялось у його творах: «Сварка на межі», «Кохання. Коли мати сплять» , « А коні воду п'ють», «Лісоруби Закарпаття підписують нову Стокгольмську відозву про мир», « На сповіді», « Схожий на батька».

Слайд #4

Відомий Василь Свида і своїм талантом живописця. Мало кому відомо, що Свида теж мав талант майстра пензля. У домашньому архіві зберігається портрет Тараса Шевченка, виконаний Василем Івановичем ще у 1934 році.

Слайд #5

«Лісоруби Закарпаття підписують нову Стокгольмську відозву про мир»,
З базару. дерево, різьба, 62x62x37 см.

Слайд #6

«Лісоруби Закарпаття підписують нову Стокгольмську відозву про мир»,
З базару. дерево, різьба, 62x62x37 см.

Слайд #7

«Лісоруби Закарпаття підписують нову Стокгольмську відозву про мир»,
З базару. дерево, різьба, 62x62x37 см.

Слайд #8

Мати - верховинка. 1970 р. Дерево, різьба, 82x45x41 см.

Слайд #9

Також Василь Іванович викладав в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Серед його вихованців були : В. М. Гангур, Н. С. Герц, Т. Ф. Данилич, Т. Іванчо, М. Б. Іванчо, О. С. Саллер, І. І. Матіко, М. Ю. Матіко, Ю. М. Мошак, І. М. Палаташ, В. І. Щур. На жаль, 19 квітня 1989 році скульптор – різьбяр помер. Після його смерті, син майстра, Ярослав Свида, намагається зберегти ту атмосферу, в якій творив батько. Син зберігає роботи різних періодів, архів та власну бібліотеку митця. 

Слайд #10

Ось саме сьогодні, 22 жовтня 2013 року виповнюється 100 років від Дня народження скульптора Василя Свиди – різьбяра, заслуженого діяча мистецтв УРСР (1957), народного художника УРСР (1973), лауреата Шевченківської премії (1983), визначного представника закарпатської художньої школи живопису, утверджувача її скульптурної традиції. 30 років викладав в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Довгий час очолював обласну організацію Спілки художників. Скульптури Василя Свиди можна знайти у понад 20 музеях по всьому світу.

Слайд #11

Відповідно до наказу міністра культури, у жовтні 2013 року заплановано провести низку заходів, присвячених річниці, зокрема: науково-практичні конференції, вечори пам'яті, ювілейні виставки, тематичні лекції в школах та бібліотеках. Також у планах – видання альбому робіт митця та започаткування премії ім. Василя Свиди. Також йде мова про перейменування однієї з вулиць обласного центру на честь Василя Свиди та облаштування музею робіт митця.