Презентація на тему «Безпека при роботі з електричним струмом»Слайд #1

Безпека при роботі з електричним струмом
Роботу виконав:
учень 9-Б класу
Дубач Богдан
Plastivezzz Inc

Слайд #2

Вплив електричного струму на людину
Як ми вже знаємо, небезпечною силою струму для людини є 0.1А
А напруга – до 25 В
Plastivezzz Inc

Слайд #3

Ланцюги проходження струму
Основні Ланцюги
специфічні ланцюги
Plastivezzz Inc

Слайд #4

Електротравми
Травми які зумовлюються впливом електричного струму – називають електротравмами
Їх існує 4 види, а саме:
Електричні опіки
Електричні знаки
Металізація шкіри
Електроофтальмія
Plastivezzz Inc

Слайд #5

Електричні опіки
Це опіки, які виникають внаслідок ураженням тканин електричним струмом, а точніше його тепловою дією.
Plastivezzz Inc

Слайд #6

Електричні знаки
Електричний знак — це чітко окреслена пляма діаметром 1—5 мм сірого або блідо-жовтого кольору, що з'являється на поверхні шкіри людини, яка зазнала дії струму. В більшості випадків електричні знаки безболісні, з часом верхній шар шкіри сходить, а уражене місце набуває початкового кольору, відновлює пластичність та чутливість.
Plastivezzz Inc

Слайд #7

Електрометалізація
Електрометалізація — проникнення в шкіру частинок металу внаслідок його розбризкування та випаровування під дією струму.
Вона може статися при коротких замиканнях, від'єднаннях роз'єднувачів та рубильників під навантаженням. При цьому дрібні частинки розплавленого металу під впливом динамічних сил та теплового потоку розлітаються у всі сторони з великою швидкістю. Кожна з цих частинок має високу температуру, але малий запас теплоти, і тому не здатна пропалити одяг. Тому ушкоджуються відкриті частини тіла — руки та обличчя. Уражена ділянка тіла має шорстку поверхню.
Plastivezzz Inc

Слайд #8

Електроофтальмія
Електроофтальмія — це запалення зовнішніх оболонок очей, що виникає під впливом потужного потоку ультрафіолетових та/або інфрачервоних променів. Електроофтальмія розвивається через 4—8 годин після ультрафіолетового опромінення.
При цьому мають місце почервоніння та запалення шкіри, слизових оболонок повік, сльози, гнійні виділення з очей, судоми повік та часткова втрата зору. Потерпілий відчуває головний біль та різкий біль в очах, що посилюється на світлі.
Plastivezzz Inc

Слайд #9

Техніка безпеки про роботі з струмом
Plastivezzz Inc

Слайд #10

Запобіжники
Запобіжник – це пристрій для захисту електричних проводів і приладів від надмірного струму.
Типи запобіжників:
плавкі запобіжники
автоматичні запобіжники
Plastivezzz Inc

Слайд #11

Плавкий запобіжник
Недоліки:
не завжди забезпечують захист в зв'язку із-за окислення контактів, послаблення натиску і т.п.
Plastivezzz Inc
Принцип дії:
якщо струм стає надмірним, дріт (або пластина) запобіжника розплавляється і розриває електричне коло.
Переваги:
прості в конструкції.
недорогі.

Слайд #12

Автоматичний запобіжник
Автомати́чний вимика́ч — це запобіжник, що спроможний вмикати, проводити та вимикати струм, коли електричний ланцюг у нормальному стані, а також вмикати, проводити протягом певного встановленого часу і вимикати струм при певному аномальному стані електричного кола. Автоматичний вимикач призначений для нечастих вмикань, а також для захисту кабелів та кінцевих споживачів від перевантаження і короткого замикання. Під час розчеплення контактів може виникнути електрична дуга, тому контакти мають особливу форму і знаходяться в дугогасильній камер
Plastivezzz Inc

Слайд #13

Будова автоматичного запобіжника
Автоматичний вимикач- конструктивно виконаний у діелектричному корпусі. Включення-відключення проводиться важелем проводи приєднуються до гвинтових клем .Провідність ланцюга здійснюють рухомий і нерухомий контакти. Рухомий контакт підпружинений, пружина забезпечує зусилля для швидкого розчеплення контактів. Механізм розчеплення приводиться в дію одним з двох розчеплювачів: тепловим або магнітним. Тепловий роз'єднувач являє собою біметалеву пластину , що нагрівається протікаючим струмом. При протіканні струму вище допустимого значення біметалічна пластина вигинається і приводить в дію механізм розчеплення. Магнітний (миттєвий) роз'єднувач представляє собою соленоїд рухомий сердечник якого також може приводити в дію механізм розчеплення. Під час розчеплення контактів може виникнути електрична дуга, тому контакти мають особливу форму і знаходяться в дугогасильній камері.
Plastivezzz Inc

Слайд #14

Використання електроприладів
1 Не можна користуватись електроприладами з мокрими руками.
2 Ніколи не можна використовувати прилади з пошкодженою ізоляцією.
3 Не можна підвішувати речі на кабелі
Plastivezzz Inc

Слайд #15

4 Вимикати всі електроприлади, коли йдеш з дому
5 Не можна вимикати прилади, тягнучи їх за шнур, лише за вилку.
6 Не засовувати в розетку металеві чи будь-які інші предмети, які проводять електричний струм. Лише діелектрики- але я б все одно не радив)
Plastivezzz Inc

Слайд #16

ПМД при ураженні електричним струмом
відтягнути людину від джерела струму.
одразу викликати швидку ДОПОМОГУ.
Звільнити грудну клітину потерпілого від одягу.
Якщо зупинилось дихання потрібно провести непрямий масаж серця та зробити штучне дихання (рот-рот або рот-ніс).
Якщо є ввести адреналін або будь-які інші стимулючі препарати.
Plastivezzz Inc

Слайд #17

Позитивний вплив струму на людину
Електрошок
Дефібриляція
Гальванізація
Plastivezzz Inc

Слайд #18

Електрошок
Електрошок (електросудомна терапія)- процес лікування в якому через мозок пропускають електричний струм через мозок людини, для лікування психологічних захворювань. Наприклад: депресія, шизофренія (рання стадія) і маніакальний стан. Досі існує багато суперечок чи можна його використовувати, оскільки побічними ефектами від нього може бути амнезія короткочасна чи на досить довгий період та підвищення артеріального тиску.
Plastivezzz Inc

Слайд #19

Дефібриляція
Дефібриляція шлуночків серця – здійснюється спеціальним апаратом дефібрилятором, для того щоб привести серце знову в дію якщо воно зупинилось. При першій спробі напруга повинна бути 4000 В , при наступних спробах повинна поступово збільшуватись до 7000 В. Якщо ж при 7000 В серце не вдалося оживити, тоді настає біологічна смерть.
Plastivezzz Inc

Слайд #20

Гальванізація
Гальванізація (медична) – застосування струму (до 50 мА та до 60 мВ) на шкіру людини для повернення їй тонусу та пружності. Також завдяки гадьванізації покращується крово- та лімфообіг, стимулюються процеси обміну речовин в шкірі, пришвидшується регенерація тканин і клітин в організмі.
Не плутати з покриттям металів за допомогою електролізу.
Plastivezzz Inc

Слайд #21

Plastivezzz Inc