Презентація на тему «Антивірусні програми»Слайд #1

Антивірусні програми

Слайд #2

Віруси
З новими комп'ютерами з'явилися нові проблеми. Однією з них є більша ймовірність зараження новими вірусами. Вони роблять неможливим нормальне функціонування програм і комп'ютера.
Основною причиною швидкого поширення вірусів є підключення комп'ютерів до мережі Internet. За даними статистики, у 2000 році вірусні атаки призвели до сукупних збитків у розмірі 17 млрд. доларів. Цей показник скоротився до 13,2 млрд. доларів у 2001р.

Слайд #3

Антивірусна програма (антивірус) — програма для знаходження і, можливо, лікування програм, що заражені комп'ютерним вірусом, а також, іноді, для запобігання зараження файлу вірусом.

Слайд #4

Історія антивірусних програм
Перші, найпростіші антивірусні програми з'явилися майже одразу після появи вірусів.
Зараз розробкою антивірусів займаються великі компанії.
Сучасні антивірусні програми можуть знаходити десятки тисяч вірусів.

Слайд #5

Методи знаходження вірусів:
1. Перегляд (сканування) файлів для пошуку відомих вірусів, що відповідають визначенню в словнику вірусів.
2. Знаходження підозрілої поведінки будь-якої з програм, що схожа на поведінку зараженої програми.

Слайд #6

Відповідність визначенню вірусів в словнику
При цьому методі антивірусна програма під час перегляду файлу звертається до словника з відомими вірусами, що складений авторами програми-антивірусу. У разі відповідності якоїсь ділянки коду програми, що проглядається, відомому коду (сигнатурі) вірусу в словнику, програма-антивірус може виконувати одну з наступних дій:
Видалити інфікований файл
Відправити файл у карантин (тобто зробити його недоступним для виконання, з метою недопущення подальшого розповсюдження вірусу).
Намагатися відтворити файл, видаливши сам вірус з тіла файлу.

Слайд #7

Підозріла поведінка програм
Антивіруси, що використовують метод знаходження підозрілої поведінки програм, не намагаються ідентифікувати відомі віруси, замість цього вони стежать за поведінкою всіх програм. Якщо програма намагається записати якісь данні в файл, що виконується(exe — файл), програма-антивірус може зробити помітку цього файлу, попередити користувача і спитати, що треба зробити.
На відміну від методу відповідності визначенню вірусів в словнику, метод знаходження підозрілої поведінки дає захист від абсолютно нових вірусів, яких ще немає в жодному словнику вірусів. Однак треба враховувати, що програми, побудовані на цьому методі, видають також велику кількість помилкових попереджень.

Слайд #8

Антивірусні програми та компанії :
Simple Antivirus — Україна
Universal Anti Virus — Україна
Український Національний Антивірус
Zillya! — Україна
Антивірус Касперського — Росія
ALWIL Software (avast!) — Чехія
McAfee — США

Слайд #9

Презентацію підготувалаСаражин М.О.