Презентація на тему «Алотропні модифікації карбону» (варіант 2)Слайд #1

Алотропні модифікації карбону

Слайд #2

Алотропні модифікації карбону
Хімічний елемент Карбон утворює кілька простих речовин. Їх загальна хімічна назва вуглець.
Алотропія – це явище існування хімічного елемента у вигляді двох або кількох простих речовин, різних за властивостями і будовою.
Алотропні модифікації – це ці прості речовини.

Слайд #3

Вуглець утворює декілька алотропних видозмін
1. Природні:
Алмаз
Графіт
Фуреллен
Вуглецеві нонотрубки
2. Штучні:
Карбін
Графен
аморфний вуглець у вигляді сажі і деревного вугілля

Слайд #4

Алмаз
безбарвний прозорий мінерал класу самородних неметалів, тверда кристалічна кубічна алотропна видозміна Карбону. Алмаз належить до дорогоцінних каменів і є найтвердішою з відомих речовин.

Слайд #5

Графіт
 мінерал класу самородних напівметалів, найстійкіший у земній корі кристалічний різновид вуглецю

Слайд #6

Фуреллен
одна з кількох алоторопних модифікацій Карбону. Найвідоміший фулерен — молекула C60, яка має ідеальну форму футбольного мяча.

Слайд #7

Вуглецеві нанотрубки
протяжні циліндричні структури діаметром від одного до декількох десятків наномерів і завдовжки до декількох мікрон складаються з однієї або декількох згорнутих в трубку гексагональних графітових площин (графенів) і закінчуються зазвичай півсферичною головкою.

Слайд #8

Карбін
кристалічна лінійна модифікація вуглецю. К. – електронейтральні сполуки одновалентного атома вуглецю з вільною електронною парою та неспареним електроном.

Слайд #9

Графен
одна з алотропних форм вуглецю, моноатомний шар атомів вуглецю із гексагональною структурою. Графен був відкритий в 2004 Андрієм Геймом та Костянтином Новосьоловим із Манчестерського універстету. За це відкриття Гейм та Новосьолов були нагороджені Нобелівською премією з фізики за 2010.

Слайд #10

Аморфний вуглець
стан вуглецю з неврегульованою структурою 
вигляд сажі, деревного вугілля

Слайд #11

Застосування вуглецю
Деревне вугілля має здатність адсорбувати (поглинати) на своїй поверхні різні гази і деякі речовини з розчинів. Адсорбція відбувається поверхнею вугілля, тому воно здатне поглинати (адсорбувати) тим більшу кількість речовин, чим більша його сумарна поверхня, тобто чим більше воно подрібнене або пористе. Пористість, а разом з тим і адсорбційна здатність деревного вугілля різко збільшується при попередньому нагріванні в струмені водяної пари. При цьому пори вугілля очищаються від смолистих речовин і його внутрішня поверхня дуже збільшується. Таке вугілля називається активованим.

Слайд #12

Дякую за увагу!