Презентація на тему «Архітектура далекосхідного культурного регіону»Слайд #1

Архітектура далекосхідного культурного регіону
АвторУчениця 11-а класу
Аня личак
2014 р.

Слайд #2

Для східного світогляду важливо усвідомлення людиною єдності духу і тіла, неба і землі, властиве буддизму. Це знайшло відображення і в розвитку мистецтва, зокрема архітектури. Буддійські пагоди з багатоярусними дахами спрямовані вгору, немов тягнуться до самого неба. Як шпилі готичних храмів, вони створювали враження Всесвіту. Ярусний стиль властивий світській, і духовній архітектурі Далекого Сходу.Символом столиці Китаю, Пекіна, є розташований в центрі Храм Неба, побудований в епоху династії Мін і нині занесений ЮНЕСКО до Переліку всесвітньої спадщини людства. Храм Неба свідчить про високий рівень майстерності, досягнутому китайськими зодчими п'ять століть тому.

Слайд #3

Храм неба в Китаї

Слайд #4

Пушоу
Глазурована черепиця на даху
Мен Дін на внутрішніх дверях в Забороненому місті
Балюстрада на кам'яному мосту в місті Ситан

Слайд #5

У стародавній Японії велику частину споруд будували з дерева, оскільки це гнучкий матеріал і, в порівнянні з каменем, більш стійкий при землетрусах. Серед пам'яток дерев'яного зодчества, що дійшли до нас, виділяються синтоїстські храми з масивними дахами, виступаючими далеко за межі стін і надійно захищають їх від негоди.

Слайд #6

Ансамбль монастиря Хорю-дзі

Слайд #7

Храм комплексу Тодай-джі

Слайд #8

Більшість старовинних архітектурних пам'яток Кореї загинули у вирі історії, однак те, що збереглося, стало національними святинями. Це найдавніша на Далекому Сході дерев'яна десятиметрова астрономічна вежа в місті Кенджу ( 647) , пагоди в монастирях Пунхванс і Чоннімс , південні двоярусні ворота Сеульської фортеці Намдемун , іменовані « національним скарбом номер один».

Слайд #9

Ворота Сеульської фортеці Намдемун 

Слайд #10

Пагоди в монастирях Пунхванс і Чоннімс

Слайд #11

Храм Де-унь-ден

Слайд #12

Корейський міст - Банпо

Слайд #13

Спасибі за увагу!