Презентація на тему «Cучасні засоби масового ураження»Слайд #1

Cучасні засоби масового ураження
Підготував учень 10-А класу Троцюк Олександр

Слайд #2

План
Осколкові боєприпаси
Фугасні боєприпаси
Боєприпаси об'ємного вибуху
Запалювальна зброя

Слайд #3

Осколкові боєприпаси
Осколковий снаряд — артилерійський снаряд основного призначення, при вибуху якого ціль уражається осколками корпусу і частково продуктами вибуху і ударною хвилею.
Застосовується в наземній, зенітній, морській артилерії та авіаційному озброєнні для ураження відкритої та той, що знаходиться за легкими укриттями живої сили і військової техніки противника, у тому числі літальних апаратів.

Слайд #4

Уражаюча дія снаряду залежить від осколковості, характеру цілі та умов стрільби. Осколковість осколкового снаряду характеризується кількістю осколків, що утворюються при його розриві, їх формою, початковою швидкістю розльоту осколків і розподілом по їх масі.
Осколки, як правило, утворюються в результаті дроблення корпусу снаряду при вибуху розривного заряду. У деяких осколкових снарядах використовується спеціальне спорядження (кульки, голки та тощо) або застосовуються конструктивні заходи з дроблення корпусу (виточки на корпусі, рифлені сорочки, кільця та інші способи).

Слайд #5

Наслідки дії осколкового боєприпасу (в даному випадку — осколкова авіаційна бомба)

Слайд #6

Фугасні боєприпаси
Фугасний боєприпас (фр. Fougasse) —артилерійський снаряд основного призначення фугасної дії, при якому ціль уражається продуктами вибуху розривного заряду
Фугасний снаряд зазвичай застосовуються в сучасних артилерійських гарматах калібру понад 152 мм для руйнування міцних оборонних споруд, мінних, дротяних та інших загороджень, командних пунктів, вузлів зв'язку, які мають дерево- або деревокам'яне захисне покриття, кам'яних і цегляних будинків, перетворених противником на опорні пункти.

Слайд #7

Фугасний снаряд російського виробництва “Кітолов-2”

Слайд #8

Дія фугасного снаряда характеризується обсягом воронки, що утворюється в ґрунті після вибуху, величинами надмірного тиску та імпульсу ударної хвилі. Наприклад, воронка після вибуху 203-мм фугасного снаряда має діаметр 5-7 м і глибину 2-3,5 мягом воронки, що утворюється в ґрунті після вибуху, величинами надмірного тиску та імпульсу ударної хвилі.

Слайд #9

Боєприпаси об'ємного вибуху
Боєприпаси об'ємного вибуху — боєприпаси, принцип дії яких заснований на фізичному явищі — детонації, що виникає в сумішах пальних газів з повітрям.
Зривник
Корпус
Розривний заряд
Паливна суміш
Пристрій ініціювання паливної суміші
Гальмовий парашут
Типова схема боєприпасу об'ємного вибуху

Слайд #10

Принцип дії термобаричнного снаряду

Слайд #11

Принцип дії термобаричнного снаряду

Слайд #12

Принцип дії термобаричнного снаряду

Слайд #13

Запалювальна зброя
Запалювальна зброя — зброя, яка є комплексом засобів ураження, заснованих на використанні бойових можливостей запальних речовин та засоби їх бойового застосування.
Запалювальна зброя призначається для ураження особового складу, знищення та пошкодження озброєння і військової техніки, споруд та інших об'єктів, а також для створення пожеж в районах бойових дій.

Слайд #14

Німецький солдат з вогнеметом.Операція «Барбаросса»
Використання американцями вогнемета з борту катера у В'єтнамській війні
Вогнеметник американської 23-ої піхотної дивізії. В'єтнам

Слайд #15

Характеристики та властивості сучасної запалювальної зброї
Основу сучасної запалювальної зброї становлять запальні речовини, якими споряджаються запальні боєприпаси і засоби вогнеметання.
Всі запальні речовини поділяються на три основні групи:
засновані на нафтопродуктах;
металізовані запальні суміші;
терміт і термітні складові.

Слайд #16

Запальні суміші на основі нафтопродуктів (напалм)
До першої групи запальних речовин відносяться найбільш розповсюджені та легкі у виробництві суміші, що створюються на основі нафти та її похідних.
Запальні суміші на основі нафтопродуктів (напалм) можуть бути незагущені і загущені (в'язкі). Це наймасовіший різновид запальних сумішей опікових і підпалюючих дій. Незагущені запальні суміші готуються з бензину, дизельного палива абомастильних масел.

Слайд #17

Напа́лм (англ. napalm — скорочення від англ. Naphthenic acid — нафтенові кислоти та англ. Palmitic acid — пальмітинова кислота) — загущений бензин, горючий продукт, який застосовується для запалювальних і вогнеметних сумішей. Використовується у запалювальних авіабомбах,ракетах,мінах тощо.
Напалм легко загоряється, горить відносно повільно (швидкість згоряння залежить від в'язкості), виділяючи густий їдкий чорний дим (температура полум'я 900–1100° C залежно від виду пального), добре прилипає до об'єктів, зокрема до вертикальних поверхонь.

Слайд #18

Застосування напалму під час бомбардування В'єтнаму французькою авіацією

Слайд #19

Металізовані запальні суміші (пирогели)
До другої групи запальних речовин відносяться металізовані запальні суміші (пирогели), що створюються з нафтопродуктів з добавками порошкоподібного або у вигляді стружки магнію або алюмінію, окислювачів, рідкого асфальту і важких мастил. Введення до складу пирогелів горючих металів забезпечує підвищення температури горіння і надання цим сумішам властивостей пропалювати матеріал.

Слайд #20

Терміти і термітні склади
Третя група запальних речовин складається з термітів та їх похідних. При горінні термітів і термітних складів теплова енергіявиділяється в результаті взаємодії оксидів одного металу з іншим металом. Найбільшого поширення набули залізоалюмінієві термітні склади, що містять окислювачі і компоненти, що зв'язують. Терміти і термітний склад при горінні утворюють рідкий розплавлений шлак з температурою близько 3000° С. Палаюча термітна маса здатна проплавлять елементи озброєння і військової техніки із сталі і різних сплавів.

Слайд #21

Білий фосфор і пластифікований білий фосфор
Особливе місце займають запальні суміші на основі фосфору. Білий фосфор являє собою тверду отруйну віскоподібну речовину, яка спонтанно запалюється на повітрі і горить з виділенням великої кількості їдкого білого диму. Температура горіння фосфору 1200 ° С.
На повітрі білий фосфор легко окислюється. При цьому частина хімічної енергії перетворюється у світло. Тому білий фосфор у темряві світиться.
Білий фосфор — легкозаймиста речовина. Температура його займання 40 °C, а в дуже роздрібненому стані він самозаймається на повітрі навіть при звичайній температурі. Тому білий фосфор зберігають під водою.

Слайд #22

Білий фосфор з жовтим відтінком на зрізі під шаром води.
Білий фосфор — легкозаймиста речовина. Температура його займання 40 °C, а в дуже роздрібненому стані він самозаймається на повітрі навіть при звичайній температурі. Тому білий фосфор зберігають під водою.

Слайд #23

Захист особового складу від уражаючої дії запалювальної зброї
Для захисту особового складу від уражаючої дії запалювальної зброї використовуються:
закриті фортифікаційні споруди (бліндажі, сховища та тощо);
танки, БМП, бронетранспортери, криті спеціальні і транспортні автомобілі;
засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри;
літнє і зимове обмундирування, кожушки, ватяні куртки, плащ-намети і плащ-накидки;
природні укриття: яри, канави, ями, підземні виробки, печери, кам'яні будівлі, паркани, навіси;
різні місцеві матеріали (дерев'яні щити, настили, мати із зелених гілок і трави).

Слайд #24

Захист озброєння і військової техніки від уражаючої дії запалювальної зброї
Для захисту від запалювальної зброї озброєння і військової техніки використовуються:
окопи та укриття, обладнані перекриттями;
природні укриття (лісові масиви, балки, лощини);
брезенти, тенти і чохли;
покриття, виготовлені з місцевих матеріалів; табельні і місцеві засоби пожежегасіння.

Слайд #25

Дякую за увагу!