Презентація на тему «Бразилія» (варіант 13)Слайд #1

Бразилія

Слайд #2

Прапор
Герб

Слайд #3

Тихі береги річки Іпіранґа почули
Гучний голос героїчного народу
Та діамантні промені сонця волі
Осяяли небо батьківщини в ту саму мить.
Ми виконали нашу обіцянку
Рівності нашою могутньою зброєю,
В твоїй діші, о воля,
Наше хоробра грудь переборе саму смерть!
О любима,
батьківщина, перед якою ми преклоняємось,
Слава, слава!

Слайд #4

Візитна картка Бразилії
Площа-8 514 877 км²
Населення - 192 376 496 осіб
Столиця – Бразиліа
Офіційна назва – Федеративна Республіка Бразилія
Етнічний склад-55% — європейці (португальці, італійці, іспанці), 38 % — метиси, 7 % — вихідці з Африки.
Офіційна мова – португальська
Державний устрій - федеративна республіка
Грошова одиниця – реал = 100 сентаво.
Релігія – 89% — католики

Слайд #5

Бразилія — найбільша держава Латинської Америки, що займає майже половину континенту.

Слайд #6

На півночі межує з Венесуелою, Гайаною, Суринамом, Французькою Гвіаною, на півдні — з Уругваєм, на заході — з Аргентиною, Парагваєм, Болівією і Перу, на північному заході — з Колумбією. На півночі і сході омивається водами Атлантичного океану.
Географічне положення

Слайд #7

Територія — 8511,996 тис. км ²., що становить 5,7 % від усієї суші світу. Бразилія — п'ята за величиною країна світу (після Росії, Китаю, Канади і Сполучених Штатів Америки).

Слайд #8

Бразилія — федерація, що складається з 26 штатів та 1 федерального округу, всього 27 «федеративних одиниць», розбитих на 5 регіонів для статистичних цілей.
Адміністративний поділ

Слайд #9

Уряд
Зараз у Бразилії діє сьома конституція, прийнята в 1988 році, після падіння військової диктатури у 1985 році. Згідно з цією конституцією, Бразилія є федеративною президентською представницькою республікою, де президент є як главою держави, так і главою уряду.
Ділма Руссефф

Слайд #10

Північну половину Бразилії займає широка Амазонська низовина — глибокий тектонічний прогин, заповнений осадовими породами. На півночі вона поступово переходить у горбисті цокольні рівнини південної частини Гвіанського нагір'я .
Рельєф
Майже всю решту території країни займає Бразильське нагір'я. У центрі і на півночі переважають цокольні плоскогір'я і рівнини, що чергуються з плато — шападами. На заході на територію Бразилії заходить акумулятивна низовина верховин ріки Парагвай — Пантанал.

Слайд #11

Клімат
На території Бразилії виділяють 6 основних кліматичних зон: екваторіальну, тропічну, тропічну високогірну, тропічну атлантичну, напівзасушливу, субтропічну.
На більшості території країни середньорічна температура вища +20°С, що обумовлене близькістю екватора і невисоким рельєфом місцевості. В цілому для тропічних районів Бразилії характерні суха зима і дощове літо. Річна кількість опадів зменшується від 3000 мм на західній Амазонській низовині до 500 мм на північному сході.

Слайд #12

Внутрішні води
Територія країни вкрита дуже густою річковою мережею. Найбільші річки — Амазонка, Парана, Сан-Франсіску. Остання утворює каскад водоспадів Паулу-Афонсу заввишки 84 м.

Слайд #13

Ґрунти
У Бразилії переважають ліси на червоноколірних латеритних (ферралітних) ґрунтах.

Слайд #14

Флора
Територія басейну Амазонки покрита сельвою — вічнозеленими вологими труднопрохідними тропічними джунглями. На решті території переважають тропічні ліси.

Слайд #15

Фауна
Для тваринного світу Бразилії характерні пума, ягуар, оцелот, мурахоїд, лисиця, мавпи, олень, броненосець, тапір, рідкісний чагарниковий собака, лінивець, опосум, крокодил, велика кількість птахів, комах і земноводних. У річках небезпечні каймани і піраньї.

Слайд #16

Природні ресурси
Бразилія має великі запаси мінеральних ресурсів, у структурі яких переважають рудні корисні копалини. Запаси паливно-енергетичних ресурсів у країні незначні і не забезпечують власних потреб. Велике значення для енергетики мяють великі поклади уранових руд.

Слайд #17

Бразилія має великі запаси залізних руд — 40 млрд. т (друге місце після Росії), манганових руд (одне з перших місць у світі), значні поклади різноманітних руд кольорових металів, зокрема бокситів, нікелю, олов'яних, титанових і вольфрамових руд.
Здавна Бразилія славилась великими запасами золота, дорогоцінного каміння. Країна має незначні запаси сировини для хімічної промисловості.

Слайд #18

Країна посідає друге місце у світі після Росії за запасами лісових ресурсів. Найбільші на Землі площі вологих екваторіальних лісів (5 млн. км2) розміщені в Амазонії. Завдяки величезним запасам лісу, Бразилія може зайняти в перспективі одне з провідних місць у світі за його заготівлею та експортом.

Слайд #19

Земельні ресурси Бразилії становлять понад 750 млн га, але сільськогосподарські угіддя займають менше 1/5 частини території країни. У їхній структурі переважають пасовища.

Слайд #20

Промисловість
У Бразилії продовжує зростати територіальна концентрація промисловості. У структурі бразильської промисловості основну роль відіграє обробна, частка якої становить 75 %.
Бразилія має добре розвинену металургію, як чорну, так і кольорову. Видобувають залізну, манганову і хромову руди, олово, боксити, золото, алмази та напівдорогоцінне каміння. Усього в Бразилії видобувають 55 видів мінералів.
Лісопромисловий комплекс країни спеціалізується на заготівлі та переробці цінних порід деревини.
Бразилія має добре розвинену електроенергетику. При цьому основу електроенергетики становлять ГЕС, які дають 92 % виробництва електроенергії, ТЕС — 7 % і 1 % — єдина АЕС (у штаті Ріо-де-Жанейро).

Слайд #21

Сільське господарство
У сільському господарстві зайнято понад 40 % економічно активного населення країни. Рослинництво дає 60 % вартості сільськогосподарської продукції. Головні продовольчі культури— кукурудза, квасоля, манірк. Вони поширені повсюдно. Серед зернових культур у Бразилії найбільше значення мають рис, пшениця, ячмінь, овес.

Слайд #22

Найпоширеніші серед технічних культур — бавовник і цукрову тростина. П'ять експортних культур: кава, какао, бавовник, цукрова тростина . За виробництвом кави Бразилія посідає перше місце у світі . За збором бананів і апельсинів Бразилія посідає перше місце у світі, значна частина їх експортується.

Слайд #23

Транспорт
У Бразилії розвиваються всі види транспорту. Протяжність залізниць — понад 30 тис. км, із яких 7 % електрифіковані. Але провідну роль у здійсненні внутрішньодержавних перевезень вантажів і пасажирів відіграє автотранспорт, яким перевозиться 80 % вантажів

Слайд #24

Зовнішньоекономічні зв'язки
Бразилія експортує, передусім, продукцію сільського господарства (м'ясо, цукор, сою, олію, бавовну, каву і какао), залізну і манганову руду, деякі види машин.
Бразилія імпортує деякі види паливних ресурсів, зокрема нафту і газ. Завозить різноманітні машини, товари народного споживання . Імпортуються фосфорити і зерно, технологічне устаткування для різних галузей господарства.

Слайд #25

Населення
Бразилія посідає п'яте місце у світі за кількістю населення. Держава має високий природний приріст населення — 3 млн осіб на рік. Народжуваність становить 37 на 1000 осіб, а смертність — 9 на 1000 жителів. 50 % населення — молодь до 20 років, старше 50 років — 10 % населення. Середня тривалість життя — 63 роки.

Слайд #26

Оскільки Бразилія — це колишня португальська колонія, то португальці відіграли головну роль у формуванні як країни, так і нації. Державна мова — португальська. У цілому бразильці — це нація, сформована в результаті змішаних шлюбів європейців, негрів та індіанців. Європейці складають 25%, негри — 10 %, індіанці — 0,2%.

Слайд #27

Релігії
73,6 % населення — католики (близько 126 млн.).
15,4 % — протестанти (близько 25 млн.).
7,4 % населення вважають себе атеїстами.
1,3 % — спіритуалісти.
1,8 % — прихильники інших релігій.
0.3 % — прихильники традиційних африканських релігій, таких як кандомбле, макуба та умбанда.

Слайд #28

Визначні місця Бразилії

Слайд #29

Гора Корковаду і Статуя Христа Спасителя – символ Бразилії.

Слайд #30

Карнавал у Ріо-де-Жанейро.

Слайд #31

Водоспад Ігуасу.

Слайд #32

Тропічні ліси річки Амазонка.

Слайд #33

Цукрова голова в Ріо-де-Жанейро.

Слайд #34

Пляж Копакабана в Ріо.

Слайд #35

Лагуна Родріго де Фрейтас, Ріо-де-Жанейро.

Слайд #36

Національний парк Шапада Діамантина.

Слайд #37

Пантанал –краща пам'ятка Бразилії для всіх, хто любить природу!

Слайд #38

Кафедральний собор Бразилії.