Презентація на тему «Цитологічні методи дослідження»Слайд #1

Цитологічні методи дослідження
Виконала:
студентка 1-го курсу
102-б групи
Нечипорук Олександра

Слайд #2

Цитологічне дослідження вивчає структуру клітин для виявлення злоякісних, доброякісних пухлин і поразок непухлевої природи.

Слайд #3

Методи цитологічного дослідження засновані на вивченні під мікроскопом будови клітин, клітинного складу рідин і тканин.

Слайд #4

Методи цитологічного дослідження засновані на вивченні під мікроскопом будови клітин, клітинного складу рідин і тканин.

Слайд #5

Світлова мікроскопія

Слайд #6

Електронна мікроскопія

Слайд #7

Метод мічених атомів (авторадіографія)
Мічені атоми широко застосовуються в цитології для вивчення різноманітних хімічних процесів, що протікають в клітині, наприклад для вивчення синтезу білків і нуклеїнових кислот, проникності клітинної оболонки, локалізації речовин в клітині і т. д. Для цих цілей застосовуються з'єднання, в які введені радіоактивна мітка.

Слайд #8

 Методи прижиттєвого забарвлення
Прижиттєві барвники - це органічні сполуки ароматичного ряду, що мають відносно невелику токсичність для живих клітин. 
Розрізняються основні і кислі барвники. Проникаючи в клітину, вони з'єднуються головним чином з білками, і спочатку уся цитоплазма придбаває дифузну забарвлення, після чого деякі барвники відкладаються в цитоплазмі у виді гранул.Забарвлення живих клітин дає можливість виявляти зміни, що відбуваються у клітинах і тканинах при різних зовнішніх діях.

Слайд #9

Методи мікрургії (мікрохірургія)
Експериментальні методи, і різноманітні операції на клітинах (мікрооперації), стали застосовуватися цитологами вже в другій половині минулого століття. Перші мікрооперації проводилися на порівняно великих об'єктах, наприклад, на клітинах різних тварин, без використання яких-небудь спеціальних пристосувань і при невеликих збільшеннях лупи або препаровального мікроскопа. Мікрооперації на великих клітинах і досі проводяться вручну без яких-небудь складних приладів.

Слайд #10