Презентація на тему «Біологія в ХХІ столітті. Генетика. Штучний геном»Слайд #1

Біологія в ХХІ столітті. Генетика. Штучний геном

Слайд #2

Наука біологія отримала свою назву, чітку визначенність та набула всесвітньої відомості лише у ХІХ столітті . Але те, що вивчає ця наука (а саме, живих створінь та їх взаємодію з навколишнім середовищем) бере свій початок ще з античності, а саме, з робіт Арістотеля і Теофраста.
Історичний відступ

Слайд #3

Відчутних зрушень біологія (зокрема медецина) зазнала у середньовіччі, а саме у ХVII столітті, адже в цей час закладалися основи анатомії , починалися перші мікроскопічні дослідження.
Історичний відступ

Слайд #4

Та чим далі рухалося людство, тим більше зростала кількість наукових досягнень, а надто, в області біології. З розвитком технологій ми отримували і продовжуємо отримувати все нові й нові можливості для вивчення цієї науки.
Історичний відступ

Слайд #5

Якщо говорити про досягнення науки, а надто про ті, що пов'язані з основним напрямком 21 століття – генетикою, то одразу згадується вівця Доллі. Вона – перший успішний результат клонування ссавців, методом пересадки ядра соматичної клітини в цитоплазму яйцеклітини. Проживши 6 років, залишивши після себе нащадків, вона померла 14 лютого 2003 року.
Досягнення сучасної біології

Слайд #6

Наступним кроком у генетиці стало не просто клонування клітин , а їх штучне створення.Напрям у біологічних дослідженнях, пов'язаний з генетичною модифікацією існуючих організмів з метою створення організмів з новими властивостями
називається штучним геномом.
На відміну від генної інженерії,
штучний геном складається з генів,
синтезованих хімічним шляхом.
Досягнення сучасної біології

Слайд #7

Групою Крейга Вентера була розроблена технологія синтезу великих молекул ДНК на основі хімічно синтезованих фрагментів розміром 5-7 тис. Пар, званих касетами (англ. Cassette). Започаткована у 2008 році перша спроба створення штучного генома полягала в синтезі хромосоми .
Mycoplasma genitalium довжиною
582 970 пар.
  Секвенування отриманої хромосоми підтвердило точність синтезу.
Досягнення сучасної біології

Слайд #8

Друга спроба синтезувати бактеріальний геном була зроблена в 2010 році. Як прототип була вибрана хромосома бактерії Mycoplasma mycoides (підвид capri GM12) об'ємом 1080000. Нуклеотидних пар.
а базі зразка CP001621 були синтезовані касети,
використані для подальшого синтезу.
Після закінчення секвенування зразка
CP001668 була проведена звірка, що виявила
відмінності в 95 фрагментах.Відмінності, визнані
біологічно значимими, були скориговані в уже
синтезованих касетах. 19 відмінностей, які не
впливають на життєдіяльність бактерії, залишені
без змін.
Досягнення сучасної біології

Слайд #9

Отож досягнення людства у біології набирають темпу з кожним роком .
Наведені досягнення є на мою думку найцікавішими, але їх значно більше.
Перспективними є також ідеї використання стовбурових клітин , створення складних клітин, і як наслідок штучних організмів .
Висновок

Слайд #10

Дякую за увагу!
Презентацію підготував
учень 11-А класу
Йожиков Микита