Презентація на тему «Артур Конан Дойл»Слайд #1

Артур Конан Дойл
Робота Шевчука Сергія

Слайд #2

Сер Артур Ігнатіус Конан Дойль (Дойл) ( 22 травня 1859, Едінбург - 7 липня 1930, Кроуборо, Сассекс) - шотландський і англійський лікар і письменник, всесвітню популярність якому принесли детективні твори - про Шерлока Холмса, пригодницькі та науково-фантастичні - про професора Челленджері, гумористичні - про бригадира Жерара, а також історичні романи («Білий загін» та ін.) А. Конан Дойль також - автор п'єс («Ватерлоо», «Ангели Темряви», «Вогні долі», «Строката стрічка»), віршів (збірки балад «Пісні дії» (1898) та «Пісні дороги»), автобіографічних нарисів («Записки Старка Монро», також твір відомо як «Загадка Старка Монро») і побутових романів («Дует у супроводі випадкового хору»), співавтор-лібретист оперети «Джейн Енні» (1893).

Слайд #3

Музей на ім`я твору “Записки про Шерлока Холмса”

Слайд #4

Всю другу половину 20-х років письменник провів у подорожах, побувавши на всіх континентах, не припиняючи активної публіцистичної діяльності. Заїхавши в Англію лише ненадовго в 1929 році, щоб відсвяткувати 70-річний ювілей, Дойль відправився в Скандинавію все з тією ж метою - проповідувати «... відродження релігії і того безпосереднього, практичного спіритизму, який є єдине протиотруту від наукового матеріалізму». [5] ця остання поїздка підірвала його здоров'я: весну наступного року він провів у ліжку в оточенні близьких.
У якийсь момент настало поліпшення: письменник негайно відправився до Лондона, щоб у бесіді з міністром внутрішніх справ зажадати скасування законів, які переслідували медіумів. Це зусилля виявилося останнім: раннім вранці 7 липня 1930 року в своєму будинку в Кроуборо (Сассекс) Конан Дойль помер від серцевого нападу.

Слайд #5

Він був похований неподалік від свого садового будиночка. На надгробній плиті на прохання вдови вигравіруваний лицарський девіз: Steel True, Blade Straight («Вірний як сталь, прям якСер Артур Конан Дойль народився в родині ірландських католиків, відомої своїми досягненнями в мистецтві і літературі. Ім'я Конан йому дали на честь дядька батька, художника і літератора Мішеля Конана. Батько - Чарльз Алтамонт Дойль, архітектор і художник, у віці 23 років одружився на 17-річній Мері Фоулі, пристрасно любила книги і володіла великим талантом оповідачки. Від неї Артур успадкував свій інтерес до рицарських традицій, подвигів і пригод. «Справжня любов до літератури, схильність до письменництва йде в мене, я вважаю, від матері», - писав Конан Дойль в автобіографії. - «Яскраві образи історій, які розповідала вона мені в ранньому дитинстві, повністю замінили в моїй пам'яті спогади про конкретні події в моєму житті тих років» .

Слайд #6

Люди, які грали роль Шерлока
Річард Роксбург
Роберт Стівенс
Василь Ліванов
Бенедикт Камбербетч

Слайд #7

Дякую за вашу увагу=)