Презентація на тему «Цивілізація майя»Слайд #1

Цивілізація майя
Опря Діана 10-Б клас

Слайд #2

Протяжність території цивілізації майя, відомої як область майя, простяглася по всім південно-мексиканським штатам: Чьяпас, Табаско, Кампече і Юкатан. Область майя також поширилася по всьому північному регіону Центральної Америки, в тому числі сучасних народів Гватемали, Белізу, Сальвадору і західного Гондурасу.
Червоним виділена межа області майя, чорним - територія месоамеріканськой цивілізації.

Слайд #3

Майя - цивілізація в Центральній Америці, відома завдяки своїй писемності, мистецтва, архітектури та математичної і астрономічної системам. Почала формуватися в предкласичну еру (2000 до н. е. - 250 н. е.), більшість її міст досягло піку свого розвитку в класичний період (250 н. е. - 900 н. е.). Продовжувала своє існування до прибуття конкістадорів.

Слайд #4

Майя будували кам'яні міста, багато з яких були покинуті задовго до приходу європейців, інші були заселені і після. Календар, розроблений майя, використовували й інші народи Центральної Америки. Застосовувалася ієрогліфічна система письма, частково розшифрована. Збереглися численні написи на пам'ятниках. Створили ефективну систему землеробства, мали глибокі знання в області астрономії.

Слайд #5

Писемність і числення
Цифри племені Майя

Слайд #6

Вчені думають, що мова якою говорили племена Майя - чольті. Існували тексти і на інших мовах
Ієрогліфи майя найчастіше записувалися в колонках по два. У кожній вони читалися зліва направо, зверху вниз.

Слайд #7

Календар
Календар майя, незважаючи на свою старовину, на диво точний. За сучасними розрахунками, довжина сонячного року становить 365,2422 дня, тоді як майя на вершинах своїх пірамід вирахували його довжину в 365,2420 дня.
Перше Сонце тривало 4008 років
Друге Сонце тривало 4010 років
Третє Сонце тривало 4081
Четверте Сонце тривало 5026 років

Слайд #8

Цолькін - ритуальний період в 260 днів. Кожен день має номер від 1 до 13, крім того, у днів є назви, що повторюються з періодом 20. Кожному назвою дня відповідає свій символ, так звана Сонячна Печатка.

Слайд #9

Архітектура
План міста Чичен-Іца

Слайд #10

Ель-Кастільо
Караколь

Слайд #11

Жіночий монастир
Храм воїнів і комплекс 1000 колон

Слайд #12

Мистецтво древніх майя досягло свого розвитку під час класичного періоду (близько 250 року - 900 року н.е.). Настінні фрески в Паленке, Копані та Бонампак вважаються одними з найкрасивіших. Краса зображення людей на фресках дозволяють порівняти ці пам'ятники культури з пам'ятками культури античного світу. Тому цей період розвитку цивілізації майя і прийнято вважати класичним. На жаль, багато з пам'яток культури не дійшли до наших днів, так як були або знищені інквізицією, або часом.
Мистецтво

Слайд #13