Презентація на тему «Як пристосувалися тварини до повітряного середовища»Слайд #1

Як пристосувалися тварини до повітряного середовища
Підготував
Учень 8-Б
КНВК
Воротинцев Артем

Слайд #2

Повітряне середовище
У ході еволюції повітряне середовище була освоєне пізніше, ніж водне. Його особливість полягає в тому, що воно газоподібне, тому характеризується низькими вологістю, щільністю і тиском, високим вмістом кисню. У ході еволюції у живих організмів виробилися необхідні анатомо-морфологічні, фізіологічні, поведінкові й інші адаптації.

Слайд #3

Повітряне середовище
Мала піднімальна сила повітря визначає максимальну масу і розміри наземних організмів. Тварини в наземно-повітряному середовищі пересуваються по ґрунту або по повітрю (птахи, комахи). У зв'язку з цим, у тварин з'явилися легені і трахеї. Сильний розвиток отримали скелетні органи, що забезпечують автономність пересування по суші і підтримують тіла з усіма його органами.

Слайд #4

Повітряне середовище
Мешканці повітряного середовища повинні мати власну опорну систему, яка підтримує тіло: - тварини – твердим або гідростатичним скелетом.Всі мешканці повітряного середовища тісно пов'язані з поверхнею землі, яка служить їм для прикріплення і опори, тому що життя у завислому стані в повітрі неможливе.

Слайд #5

Повітряне середовище
До активного польоту здатні 75% видів усіх наземних тварин, переважно комахи та птахи. Літають наземні тварини в основному з допомогою мускульних зусиль і планувати за рахунок повітряних течій.Завдяки рухливості повітря, вертикальним та горизонтальним переміщенням повітряних мас у нижніх шарах атмосфери можливий пасивний політ ряду організмів.

Слайд #6

Дякую за увагу