Презентація на тему «Японський ландшафтний сад» (варіант 3)Слайд #1

Японський ландшафтний сад

Слайд #2

Японський сад - різновид саду ( приватного парку), принципи організації якого були розроблені в Японії в VIII - XVIII століттях .

Слайд #3

Призначення японського ландшафтного саду полягає у створенні маленької моделі пейзажу. Перші два типи таких садів – райські та сухі – призначалися для глибоких роздумів відвідувача. Інші два різновиди - ландшафтні та чайні сади – створюються для повільних прогулянок та споглядання природної краси.

Слайд #4

Водойми
Острів на озері
Мости
Спеціально розміщене декоративне каміння
Незвичайні світлові ефекти
Переходи через струмки, викладені камінням

Слайд #5

Прикладом райського саду є парк Моцудзі, в якому панує дух буддійського просвітлення. Невеликі острови та скелясті береги викладені камінням.

Слайд #6

Сухі сади біля буддійських храмів є групами ретельно дібраних каменів.
Вони разом із гравієм створюють композицію для медитацій. Такий сад можна побачити при храмі Рьоандзі у Кіото.

Слайд #7

У чайних садах до чайного будиночку веде маленька доріжка, яка ніби символізує перехід від реальності до таємничого світу чайних церемоній. Особливістю цих садів також є бамбукові огорожі. Вигляд ландшафтних садів змінюється з кожним кроком відвідувачів, відкриваючи нові перспективи.

Слайд #8

Важливим є сад Санкей-ен, створений у 1906 році. На великій території площею 180 000 м2 розміщені 16 будівель з усієї Японії . Взимку у парку квітнуть сливи, навесні — традиційна для японців сакура, влітку — іриси, восени — хризантеми, які також є символічними для Японії.

Слайд #9

Парк Ріцурін є одним із найгарніших у Японії, що створювався на фоні гори Сіун протягом понад ста років. Він включає багато водойм та павільйонів, де мешкають прекрасні білі чаплі.

Слайд #10

Особливою красою відзначається сад Синдзюку Гоен під час цвітіння сакури.

Слайд #11

У садах вілли Катсура довкола великого ставка відтворені гори, моря, рисові плантації. Особливість цього парку становлять живі бамбукові огорожі.

Слайд #12

Сад Коракуен витриманий у стилі «рухливого ландшафту», де кожний поворот відкриває для відвідувачів новий кут зору на ставок, струмок чи пагорб. У Коракуені вперше використані газони, не характерні для японських садів.

Слайд #13

У саду Мімурото є невеликий буддійський храм, висаджені десять тисяч кущів гортензій, двадцять тисяч азалій і тисяча кущів рододендрону.

Слайд #14

Дякую за увагу!
І.Ігнатова 11-С