Презентація на тему «Ядерна енергетика в Україні» (варіант 4)Слайд #1

Презентація на тему: «Ядерна енергетика в Україні.»
Петрух Анна
11-Б

Слайд #2

Ядерна енергетика (атомна енергетика) — галузь енергетики, що використовує ядерну енергію для електрифікації і теплофікації; область науки і техніки, що розробляє методи і засоби перетворення ядерної енергії в електричну і теплову.

Слайд #3

Основа ядерної енергетики — атомні електростанції. Перша атомна електростанція (5 МВт), що поклала початок використанню ядерної енергії в мирних цілях, була пущена в СРСР у 1954.

Слайд #4

До початку 90-их у 27 країнах світу працювало понад 430 ядерних енергетичних реакторів загальною потужністю біля 340 ГВт. За прогнозами фахівців, частка ядерної енергетики в загальній структурі вироблення електроенергії у світі буде безупинно зростати за умови реалізації основних принципів концепції безпеки атомних електростанцій

Слайд #5

Головні принципи цієї концепції — істотна модернізація сучасних ядерних реакторів, посилення мір захисту населення і навколишнього середовища від шкідливого техногенного впливу, підготовка висококваліфікованих кадрів для атомних електростанцій, розробка надійних сховищ радіоактивних відходів тощо.

Слайд #6

Виробничий цикл ядерної енергетики включає в себе видобуток урану, його збагачення, виробництво тепловидільних елементів, їх використання в ядерному реакторі, переробку відпрацьованих елементів і захоронення.

Слайд #7

Найбільша перешкода для розвитку ядерної енергетики пов'язана з проблемами безпеки. За час використання атомних реакторів відбулася низка техногенних катастроф, найбільшою з яких була Чорнобильська катастрофа

Слайд #8

Ядерна енергетика належить до невідновлюваних джерел енергії — вона використовує ядерне пальне, в основному уран, запаси якого не безмежні.

Слайд #9

Важливою проблемою залишається заховання радіоактивних відходів — впродовж роботи ядерного реактора в ньому накопичується велика кількість радіоактивних ізотопів із значним періодом напіврозпаду, які продовжуватимуть випромінювати ще тисячі років.

Слайд #10

1977-й рік - рік народження української атомної енергетики. В промислову експлуатацію введено перший енергоблок Чорнобильської АЕС з реактором РБМК-1000 (1000 МВт). Зростаюча потреба в електроенергії, прагнення замінити теплові та гідроелектростанції на потужніші - атомні, сприяли їх швидкому будівництву. На час техногенної аварії на 4-му блоці Чорнобильської АЕС (квітень 1986) в Україні перебувало в експлуатації 10 енергоблоків, 8 з яких потужністю 1000 МВт.

Слайд #11

З 1986 і до 1990 було ухвалено Верховною Радою України постанови «Про мораторій на будівництво нових АЕС на території УРСР», введено ще 6 атомних блоків потужністю 1000 МВт кожний: три на Запорізькій АЕС і по одному на Південноукраїнській, Рівненській та Хмельницькій АЕС. На час здобуття незалежності (серпень 1991 р.) в Україні працювало 15 енергоблоків на 5 атомних електростанціях.

Слайд #12

Велика перевага атомної енергетики перед енергетикою інших видів в Україні
- вища енергоємність ядерного палива (в 2 млн. разів більша ніж нафти, в 3 млн. разів ніж вугілля).
. кращі економічні показники;
. не потребує кисню, якого на енергетичні потреби
- використовується в 5 разів більше, ніж цього потребують усі живі істоти;
- запаси ядерного палива в 20 разів більше, ніж палива інших видів.

Слайд #13

Атомна енергетика України працює і над тим,щоб
- збільшити виробництво рідкого палива:
- вилучені з обробітку надмірно забруднені радіонуклідами
землі використовуються для вирощування ріпаку, зерна, картоплі та інших
культур і виробництва з них спирту які можна додавати до бензину.
Калорійність такого палива набагато вища, ніж одного бензину.

Слайд #14

Ядерна енергетика в Україні займає ключові позиції у виробництві електроенергії (біля 50% виробітку). Потужність 15 ядерних реакторів (ЯР), розташованих на 4 працюючих АЕС, складає 13,8 тис.МВт.
Сьогодні енергетичною стратегією України обрано курс на розширення ядерної галузі, будівництво нових ЯР, продовження термінів функціонування діючих реакторів, вирішення проблемних питань ядерної енергетики.
Україна має всі передумови для створення власного ядерного паливного циклу – родовища урану і цирконату та розвинуті потужності з урано-цирконієвого виробництва (Східний гірничо-збагачувальний комбінат, м. Жовті Води, Вільногірський гірничо-металургійних комбінат, а також низку наукових установ відповідного профілю.

Слайд #15

В Україні діють три види електростанцій :
Теплові ,які працюють на твердому , рідкому й газоподібному паливі ;
Атомні ,які використовують як паливо збагачений уран або інші радіоактивні елементи ;
Гідравлічні ,які використовують відповідні гідроресурси й поділяються на гідроелектростанції , гідроакумулятивні та припливні електростанції

Слайд #16

Теплові

Слайд #17

Атомні

Слайд #18

Гідроелектростанції