Презентація на тему «Чеська республіка» (варіант 2)Слайд #1

Česká republika
Презинтацію підготували учениці 10-А класу Мурадова Анна і Предивна Саша

Слайд #2

Загальні відомості
Столиця
(та найбільше місто) Прага
50°05′ пн. ш. 14°28′ сх. д.
Офіційні мовиtЧеська
Державний устрій
- ПрезидентtМілош Земан
- Прем'єр-міністрtІржи Руснок
Незалежність
Від Австро-Угорщини
- Здобуття державності
28 жовтня 1918
- Відокремлення Словаччини
1 січня 1993
Площа
- Загаломt78 866 км² (117)
- Води (%)t2,0
Населення
- оцінка 2007 р.t10 349 372 (78)
- перепис 2001 р.t10 230 060
- Густотаt130/км² (77)
ВалютаtЧеська крона (CZK)

Слайд #3

Географічне положення
Чехія - держава на території Європи, що межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході - з Польщею, на південному сході - зі Словаччиною, на півдні - з Австрією. Територія Чехії становить 78,9 тис. км².

Слайд #4

Рельєф
Рельєф країни вирізняється різноманітною та складною будовою. Можна виділити дві основні різні за геологічною будовою частини: Чеський масив і Моравську рівнину.

Слайд #5

Корисні копалини
В країні є значні поклади кам'яного вугілля (головним чином в Остравсько-Карвінському і Кладненському басейнах), а також породи бурого вугілля (в Північно-Чеському і Соколовському басейнах).
Чехія дуже багата на цілющі мінеральні води, що є причиною активного розвитку курортів.

Слайд #6

Річки
Головними водними артеріями країни є річки Влтава, Морава, Лаба (Ельба), Одра (Одер). У Південній Чехії знаходиться значна кількість озер. Дуже поширені греблі з водосховищами, які є джерелами питної води та електроенергії. Крім того, навколо водосховищ розташовані рекреаційні зони, такі як, наприклад, Ліпно чи Орлік.

Слайд #7

Гори
Судети - гори в Чехії, Польщі і Німеччині. Протягуються з Північного Заходу на Південний Схід на 300 км, обрамляючи з Північного Сходу Чеський масив. Складаються з декількох паралельних хребтів; найвища частина – гори Крконоше з щонайвищою вершиною Судет (р. Сніжку, 1602 м).

Слайд #8

Клімат
Територія Чеської Республіки знаходиться в кліматично сприятливій області помірного поясу Північної півкулі. Кліматичні умови Чехії дають можливість назвати її мостом між Сходом та Заходом. Країна розташована у зоні переходу від середньоєвропейського морського клімату до континентального південно-європейського.

Слайд #9

Рослинність і тваринний світ
Чехія - одна із найбільш лісистих країн Європи. Лісові масиви розташовані в гірській частині країни, а також в центральній частині Чехії. Серед дерев переважають промислово-цінні хвойні породи, перш за все ялина (61%) та сосна (22%), а також бук і дуб. В країні налічується 1351 заповідник. На заповідники припадає майже 12% території країни.
Значна кількість озер зумовлює велике число різної промислової риби. Тваринний світ також дуже багатий і різноманітний. У гірських лісах водяться притаманні для цієї місцевості олені і рисі, зустрічаються вовки і ведмеді, що стосується дрібних тварин - то це лисиці, білки, ласки.

Слайд #10

Сільське господарство
Частка його продукту у ВВП країни менше 2%. Клімат Чехії, її географічне положення надає сприятливу дію на вирощування різних фруктових, овочевих, зернових культур, а також для розведення домашньої худоби та птиці. Основні зернові культури - пшениця, жито, ячмінь, овес. Також тут отримують хороші врожаї картоплі, цукрових буряків.

Слайд #11

Промисловість
Частка переробної промисловості становила у 1997 р 83%, в т.ч. частка харчової промисловості - 15,3%, виробництво металів і металопродукції - 14,2%, вироблення і розподіл електроенергії, газу і води - 13,8%, транспортне машинобудування - 9,9% і виробництво машин і обладнання для подальшого виробництва - 7,5%.

Слайд #12

Транспорт
У Чехії транспорт представлений всіма видами. Густа сітка залізниць, першокласний автомобільні дороги, розвинений повітряний і система громадського транспорту, які представляють Чехію з кращого боку.

Слайд #13

Визначні місця

Слайд #14

Stare Mesto

Слайд #15

Вацлавская площадь

Слайд #16

Мала Страна

Слайд #17

Konec