Презентація на тему «Японія» (варіант 56)Слайд #1

Японія
Робота учениці 10-Б класу
Лагно Анни

Слайд #2

Географічна довідка
Територія Японії - 378,8 тис. км
Японія - країна-архіпелаг, розташована на чотирьох великих (Хонсю, Хоккайдо, Кюсю і Сікоку) і майже 6 тис. дрібних островів
Столиця - Токіо.

Слайд #3

70—80% поверхні островів вкривають ліси і гори, непридатні для сільського господарства, промисловості чи мешкання через часті тайфуни, зсуви і землетруси.
Найвищий з вулканів — гора Фудзі (3 776 м над рівнем моря).
Зі сходу і півдня її омиває Тихий океан, з заходу — води Японського та Східнокитайського морів, а з півночі — Охотське море..

Слайд #4

Населення
Японія входить до числа найбільш заселених країн світу.
Японському населенню притаманний високій рівень урбанізації. Близько трьох четвертей мешканців країни живе в містах.
Близько 90% населення становлять етнічні японці. Окрім них в державі мешкають корінні меншини — айни та рюкюсці.
Тривалість життя в країні - найвища в світі.
Японія входить до числа найбільш заселених країн світу.
Японському населенню притаманний високій рівень урбанізації. Близько трьох четвертей мешканців країни живе в містах.
Близько 90% населення становлять етнічні японці. Окрім них в державі мешкають корінні меншини — айни та рюкюсці.
Тривалість життя в країні - найвища в світі.

Слайд #5

Флора і фауна
Японія має багату флору і фауну.
За даними Союзу біологічної систематики Японії, станом на 2003 у країні налічувалося понад 600 видів бактерій, 6200 видів найпростіших, 9300 видів рослин, близько 13 тисяч видів грибів та понад 60 тисяч видів тварин. Значна їх частка є ендемічними та реліктовими видами, які за межами Японії не зустрічаються.

Слайд #6

Освіта
Японія є одним із світових лідерів у галузі освіти. Станом на 2009 рік рівень грамотності населення країни становив 99%. Доуніверситетська освіта має на чотири рівні — дошкільна для дітей 3—6 років (3 роки навчання), початкова для дітей 6—12 років (6 років навчання), молодша середня для дітей 12—15 років (3 роки навчання) і старша середня для дітей 15—18 (3 роки навчання).

Слайд #7

Державний устрій
Японія є унітарною демократичною національною державою з парламентською конституційною монархією. Її основний закон — Конституція 1947 року. Він базується на недоторканності прав людини, принципах пацифізму та визнанні японської нації носієм державного суверенітету

Слайд #8

Найбільші міста Японії
Токіо (8 949 447)
Кобе (1 544 873)
Кіото (1 474 473)

Слайд #9

Наука
Японія — провідна країна в галузі наукових досліджень, зокрема, технології, устаткування для машин і біомедичних досліджень. Майже 700 000 дослідників отримують $130-мільярдний бюджет на наукові дослідження, він третій за величиною у світі.Японія є світовим лідером в галузі фундаментальних наукових досліджень, здобувши п'ятнадцять лауреатів Нобелівської премії у галузі фізики, хімії та медицини, три Медалі Філдса і одну Премію Гаусса.

Слайд #10

Кухня
Японська традиційна кухня обумовлена кліматом, фауною і флорою японських островів. Висока вологість забезпечує багатство рослинної та тваринної їжі, а острівне розташування країни — достаток морської риби та морепродуктів.
Ще одна особливість японської кухні — поцінування зовнішнього вигляду їжі. Її не повинно бути багато і вона мусить гармоніювати з посудом. Страви споживають паличками, тому їжу, здебільшого, подають у вигляді невеликих скибок, щоб їх було зручно брати

Слайд #11

Дякую за увагу!