Презентація на тему «Білл Клінтон. Біографія та політична діяльність»Слайд #1

Білл Клінтон. Біографія та політична діяльність.

Слайд #2

Білл Клінтон  народився 19 серпня 1946 року в штаті Арканзас.
Його справжнє ім'я — Вільям Джефферсон Блайт. 

Слайд #3

Білл Клінтон зі шкільних років виділявся серед однолітків своїм розумом і музичним талантом — він грав у джаз-оркестрі.
Коли Біллу було 4 роки, мати вийшла заміж за торговця автомобілями Роджера Клінтона. Білл взяв прізвище вітчима, коли йому було 15 років. "Блайт" ( англ. Blight ) Означає "занепад, загибель; деградація". У школі Клінтон був керівником джаз-бенду, де грав на саксофоні. У липні 1963 року Білл у складі делегації від національної молодіжної організації брав участь у зустрічі з Джоном Кеннеді.

Слайд #4

У 1963 році Після рукостискання президента, Клінтон і вирішив присвятити себе політиці.
Джон Кеннеді

Слайд #5

Білл Клінтон закінчив університет у Вашингтоні і Оксфордський університет, потім вступив на юридичний факультет Єльського університету, де й познайомився з майбутньою дружиною.

Слайд #6

Політична кар'єра Гілларі Клінтон почалася, коли вона активно допомагала своєму чоловікові Біллу в його передвиборній кампанії на посаду президента США у 1992 році. На відміну від інших дружин кандидатів в президенти вона приймала активну участь у всіх заходах чоловіка і навіть виголошувала, що голосуючи за Білла виборці отримають «два в одному», натякаючи на свою майбутню активність в президентстві чоловіка. В разі обрання його дружини він міг би повернутися знову у Білий Дім та стати першим в історії США Першим Джентльменом.
Білл Клінтон з дружиною

Слайд #7

У 1978 році Клінтон став губернатором штату, кілька разів перебираючи на цей пост. Пріоритетами діяльності Клінтона
був розвиток підприємництва та освіти. У 1992 році Білл Клінтон став наймолодшим президентом США за всю історію країни.

Слайд #8

Президент намагався підтримувати конструктивні відносини з пострадянськими країнами, спрямовані на поширення демократії та ринкової економіки. Саме він висунув тезу перетворення НАТО на політичну організацію та розширення її на Схід.

Слайд #9

Інтимні стосунки з Монікою Левінські в 1996 стали причиною для звинувачення президента в лжесвідченні під присягою і початку процедури імпічментуКлінтона ( Сексуальний скандал Клінтона - Левінські). Скандал розгорівся у 1998, коли в пресу просочилися подробиці відносин Клінтона і Левінські. Ця історія трохи знизила рейтинг дуже популярного президента, але після прикрої поразки Ела Гора від республіканця Джорджа Буша-молодшого на президентських виборах 2000 виявилося, що сексуальний скандал Клінтона-Левінськи набагато значніше підмочив репутацію Демократичної партії США.
Другий термін

Слайд #10

У внутрішній політиці під час його правління у США почався один з найдовших періодів економічного зросту та стабільності. Внутрішньополітичний курс Клінтона мав назву «відродження Америки» і зводився до зростання державного регулювання економіки, надання федеральним органам влади більших повноважень для реалізації економічної політики. 

Слайд #11

Висновки
Зовнішньополітична діяльність президента зробила США найвпливовішою країною світу. Білл Клінтон був активним учасником мирних переговорів на Балканах і в Ізраїлі. У 1996 році його повторно обрали президентом. Білл Клінтон домігся неймовірного економічного розвитку США, а також безробіття. Повноваження Клінтона закінчилися в 2000 році. 

Слайд #12

Дякую за увагу!