Презентація на тему «Будова галактики» (варіант 3)Слайд #1

Будова галактики

Слайд #2

Найважливішою особливістю небесних тіл є їхня властивість об'єднуватися в системи. Земля і її супутник Місяць утворюють систему з двох тіл

Слайд #3

Сонце, дев'ять планет з їхніми супутниками, безліч малих планет, комет і метеорів утворюють систему більш високого порядку-Сонячну систему.

Слайд #4

Тому що розміри Місяця не так вже й низькі в порівнянні з розмірами Землі, то деякі астрономи схильні розглядати Землю і Місяць як подвійну систему Юпітер і Сатурн зі своїми супутниками-приклади більш багатих систем. Сонце, дев'ять планет з їхніми супутниками, безліч малих планет, комет і метеорів утворюють систему більш високого порядку-Сонячну систему.

Слайд #5

Перше систематичне дослідження цього питання виконав у другій половині 18 століття англійський астроном Вільям Гершель.

Слайд #6

Форма Галактики нагадує круглий сильно стислий диск.

Слайд #7

Як і диск, Галактика має площину симетрії, що розділяє її на дві рівні частини і вісь симетрії, що проходить через центр системи і перпендикулярну до площин симетрії.

Слайд #8

Кількість зірок у Галактиці величезна. За сучасними даними воно перевершує сто мільярдів, тобто приблизно в 25 разів перевершує число жителів нашої планети.

Слайд #9

Період обертання Галактики в районі Сонця дорівнює приблизно 275 млн. років, а області, розташовані від центру Галактики далі Сонця, роблять оборот повільніше: період обертання зростає на 1 млн. років при збільшенні відстані від центру Галактики приблизно на 30 пс.

Слайд #10

Форма Галактики дещо відрізняється від диска тим, що в центральній частині її є потовщення, ядро
Це ядро, хоча в ньому зосереджена велика кількість зірок, довгий час не вдавалося спостерігати, тому, що біля площини симетрії Галактики поряд з світної матерією зірочок є величезні темні хмари пилу, які поглинають світло летять за ними зірок.

Слайд #11

Центр ядра Галактики - це центр всієї нашої зоряної системи. Матерія в центрі Галактики має високу температуру і знаходиться в стані бурхливого руху.

Слайд #12

Крім нашої Галактики, у Всесвіті існує безліч інших Галактик
Всі Галактики діляться на три основних види:
еліптичні, що позначаються Е;
спіральні, що позначаються S;
неправильні, що позначаються J

Слайд #13

Еліптичні Галактики зовні самий невиразний тип Галактик. Вони мають вигляд гладких еліпсів чи кіл із поступовим зменшенням яскравості від центру до периферії.

Слайд #14

Спіральні галактики-одне із найбільш мальовничих видів галактик у Всесвіті.

Слайд #15

Неправильна форма у галактики може бути в наслідок того, що вона не встигла прийняти правильної форми з-за малої щільності у ній матерії або з-за молодого віку. Є й інша версія: галактика може стати неправильної у слідстві спотворення форми внаслідок взаємодії з іншого галактикою.