Презентація на тему «Архітектурні стилі Києва»Слайд #1

Презентація на тему: «Архітектурні стилі Києва»
Виконала учениця 11-Б класу
Трофименко Маргарита

Слайд #2

Київ
Київ  — столиця України, одне з найбільших і найстаріших міст Європи. Розташований у середній течії Дніпра, у північній Наддніпрянщині. Політичний, соціально-економічний, транспортний та освітньо-науковий центр країни. 

Слайд #3

Архітектура часів Київської Русі
 В Україні архітектура як вид будівельного мистецтва виникає у II ст. до н. е. За призначенням поділялась на житлову, культову та оборонну. Кам'яні собори в Київській Русі були великою рідкістю і будувалися строго за візантійськими зразками.

Слайд #4

Михайлівський собор
Видубицького монастиря
Церква Св. Софії

Слайд #5

Бароко
Стиль бароко (ітіл. - хімерний) найбільший розквіт мав у ХVIIст. Для архітектури бароко характерні пишність, просторовий розмах, хімерність та плинність складних криволінійних форм.
Маріїнський палац,  вул. М. Грушевського, 5
Андріївська церквавул. Десятинна, 16

Слайд #6

Українське бароко
Національний архітектурний стиль другої половини XVII - першої половини XVIII ст. по суті - це стиль "українського відродження". Цей стиль хронологічно збігається зі стилем загальноєвропейського бароко , що накладає відбиток на форми й декор більшості будівель. Деяке хронологічне запізнення українського відродження пояснюється перш за все - бездержавністю України. Українське бароко пов'язують із колом архітекторів Г.Шеделя, А.Квасова, І.Григоровича-Барського, С.Ковніра, Д.Ухтомського, В.Растреллі. 
Києво-Печерська Лавра, вул. Івана Мазепи (Січневого повстання), 19

Слайд #7

Покровська церква вул. Покровська, 7
Києво-Могилянська Академія, 
вул. Сковороди, 2
Церква Спаса на Берестові
вул. Івана Мазепи
(Січневого повстання), 15а

Слайд #8

Класицизм
Класицизм (лат. classicus - показовий) архітектурний стиль Європи ХVII-XIXст., коли ідеальною формою вважався античний стиль, для якого притаманні: строгість форми, ясність просторового рішення, геометризм інтер'єрів, м'якість кольору і лаконізм зовнішньої і внутрішньої обробки будинків. 
Головний корпус 
Київського університету 
(1837-1842),
архітектор В.І. Беретті. вул. Володимирська , 60

Слайд #9

Контрактовий будинок (1815-1817). Архітектори Гесте В.І., Міленський А.Івул. Межигірська, 1

Слайд #10

Ампір
Ампір від французького empіre - імперський. Стиль виник у Франції на рубежі XVІІІ-XІXст., за часів імператора Наполеона. Ампір є органічним завершенням тривалого розвитку європейського класицизму. Основна особливість даного стилю - сполучення масивних простих геометричних форм із предметами військової эмблематики, джерелом якої є римська скульптура. 
Будинок Стрельбицького С.І. (1808р.) вул. Покровська, 5
Особняк (пізній ампір, арх. О. Беретті, 1860р.) вул. Володимирська, 35

Слайд #11

Еклектика
Еклектика (грец. ekiektikos - здатний вибирати, що вибирає) в архітектурі кінця ХІХст. займає значне місце саме тому, що не критичне поєднання різнорідних художніх елементів та стилів звичайно має місце в періоди занепаду мистецтва. Але цей еклектизм із його "свободою вибору" архітектурних і орнаментальних мотивів уплинув на становлення  модерну , який прийшов йому на заміну. 
Житловий будинок 1900р.,
арх. К. Шиман, вул Володимирська, 39
Два еклектичних будинки (патріарші) Софійська площа, 4-6

Слайд #12

Модерн
Модерн - стиль в архітектурі кінця XIX - початку XX ст. Поява модерну пов'язана з використанням нових будівельних технічно-конструктивних засобів і матеріалів.Характерні риси модерну - в формах і лініях відтворення ритмів живої природи, використання рослинних орнаментів, блякла колірна гама фасадів будинків. 
"Будинок з хімерами" (арх. В.В. Городецький, 1902-1903), вул. Банкова, 10

Слайд #13

"Дім плачучої вдови"
(арх. Е.Брадтман, 1907р.,
на замовлення купця С.Аршавського,
картуш з монограмою власника) вул. Лютеранська, 23

Слайд #14

Конструктивізм
Конструктивізм (від франц. constructivisme - побудова) - це розрахунок форми на основі фізичних якостей нового матеріалу (залізо, бетон, скло) та функцій будівлі. Одним з первістків конструктивізму є Ейфелєва вежа (1889р.). Конструктивістські жилі комплекси "будинки-комуни" - функціональні блоки для життя, без прикрас і акцентів, були сірі та неприглядні. Тому конструктивісти почали використовувати в своїх архітектурних проектах графіку, фриз, плакат - щоб проекти були привабливими. 
Будинок культури "Металіст"- заводу "Більшовик" - просп. Перемоги, 38

Слайд #15

ЦУМ 
(1938р. архітектори Л.Мецоян, Д.Фрідман, майстерня А.В.Щусева ), вул. Хрещатик, 38/2

Слайд #16

Постмодернізм
Постмодернізм - напрям новаційних тенденцій сучасного мистецтва, що протиставляє себе класичному, навіть неокласичному (індівідуальність, легкодумність форм).
вул. Шота Руставелі, 44
"Бесарабський квартал" вул. Вел. Васільківська