Презентація на тему «10 найдивакуватіших будинків у стилі модерн»Слайд #1

10 найдивакуватіших будинків у стилі модерн
Підготувала учениця 11а класу Нагайло Марта

Слайд #2

Моде́рн
Моде́рн (від фр. moderne — новітній, сучасний) — стильовий напрям в мистецтві (переважно в архітектурі, образотворчому й декоративно-ужитковому мистецтві) кінця XIX — початку ХХ століття. У Бельгії й Франції — «ар-нуво» (фр. L'Art Nouveau), у Німеччині — «югендштиль» (нім. Jugendstil), в Італії — стиль ліберті, в Великобританії — modern style, у США — стиль Тифера, в Україні — «сецесія».

Слайд #3

Моде́рна архітекту́ра
Моде́рна архітекту́ра — низка архітектурних течій, архітектурних стилів, угруповань, притаманних сучасній архітектурі, зокрема стиль хмарочосів, будівель зі скла і бетону, металу, сучасних пластикових та ін. матеріалів.
Модерна архітектура спирається на нові методи творчості, в основі яких поєднання форми, функції та конструкції суттєво обумовлюється також можливостями застосовуваних матеріалів.
Основні ознаки стилю: напівскляне покриття та залізобетонна конструкція. Багато будівель і досі будуються у цьому стилі.

Слайд #4

Камінний будинок, Португалія
Будинок збудований на двох каменях у горах Фав. Поговорюють, що дизайнер надихався мультиками про Філстона.

Слайд #5

Камінний будинок, Португалія

Слайд #6

Wonderworks, США
Перевертання будинків – одна з популярних ідей. Вандерворкс – це науковий центр з фізики, математики та астрології.

Слайд #7

Гостьовий дім Ерранта, Чілі
Ще один із виявів підкресленої антифункціональності – зумисна “зламаність” конструкції.

Слайд #8

Королівський музей, Канада
Інтеграція футуристичних об'єктів у старі будинки виглядає неочікувано й цікаво. До таких прикладів належить і нещодавно збудований dancing house (як його називають) у Празі.

Слайд #9

Дружній прибулець, Австрія
Між будиночків у бароковому стилі 2003 року збудували виставковий центр, якому дали просто-таки чудесну влучну назву. Будівля унікальна, для її побудови були використані нові матеріали, які, серед старовинної архітектури, мають вражаючий вигляд.

Слайд #10

Будинок гангстера, Росія
Дивовижно, але це не єдина модерна будівля, збудована з дерева. 38-метрий замок був збудований 1995 року мільйонером Ніколаєм Сютягіним. Він сам розробив план і керував будівництвом. Коли його записали, навіщо йому такий замок, він відповів, що хоче бачити море. З останнього поверху справді було видно Біле море, що за 40 км від Архангельська, де стояв замок. 2005 року місцевий суд вирішив зруйнувати будівлю, бо Сютягін не узгодив проект.

Слайд #11

Собор, Бразилія
Такий вигляд собору дивує, але чому б і ні? Невже церква обов—язково має застрягнути в далекому Середньовіччі й будувати готичні собори досі?

Слайд #12

Будинок на кладовищі, Англія
Додати тут нічого, окрім того, що кладовище не бутафорне, а справжнє.

Слайд #13

Дім божевілля, В'єтнам
Ще одна спроба вживити архітектуру в природу, адже будинок має нагадувати дерево. Утім, як і з Камінним будинком, архітектурно-натуралістичне поєднання виглядає дисонансно й трохи іронічно.

Слайд #14

Дірявий будинок, США
Наостанок, старенький техаський будинок з цікавою історією. Коли будинок хотіли зруйнувати, два друга-архітектора вирішили зробити його арт-обєєктом і проробили в ньому наскрізний отвір, через який можна побачити подвір'я. Це має демонструвати як чорна діра втягує будинок у небуття. 2005 року вона таки затягнула його добре й навіки-вічні – знесли за рішенням суду.