Презентація на тему «Японія» (варіант 5)Слайд #1

Японська чайна церемонія

Слайд #2

Чайна церемонія - перетворений на ритуал процес заварювання чаю і чаювання, поширений в азійських країнах. З'явившись як одна з форм практики медитації монахів-буддистів, стала невід'ємним елементом японської культури.

Слайд #3

Порядок і символіка чайної церемонії
В цілому дія чайної церемонії представляє собою спеціально організовану и упорядковану зустріч хазяїна — чайного майстра — і його гостей для сумісного відпочинку, насолодження красою, бесіди, що супроводжується вживанням чаю. Церемонія проводиться в спеціальному місці и складається з декількох дій, що виконуються у суворій послідовності.

Слайд #4

Традиційні види церемонії
нічна
на сході сонця
ранкова
післяобідня
вечірня
спеціальна

Слайд #5

Нічна церемонія
Проводиться при місяці. Гості збираються незадовго до півночі, закінчується церемонія не пізніше 4-ї години ранку. Особливістю нічної церемонії є те, що чай перетирається в присутності гостей і повинен бути дуже міцним.

Слайд #6

На сході сонця
Церемонія починається о 3-4-й ранку і триває до 6-ї години.

Слайд #7

Ранкова церемонія
Починається о 6-й ранку. Проводиться переважно в жарку пору року, коли ранок – найпрохолодніша частина доби.

Слайд #8

Післяобідня
Починається о 1-й годині, зїжі подаються лише тістечка.

Слайд #9

Вечірня церемонія
Починається приблизно о 6-й годині вечора.

Слайд #10

Спеціальна церемонія
Приводом спеціальної церемонії (ріндзітяною) є особливі випадки: свято, особливо організована зустріч з друзями, святкування якоїсь події, підготовка до важливих справ (битва чи ритуальне самовбивство). Тут особливу роль грав «майстер чаю». Він повинен був мати великі внутрішні якості, адже він мав укріпити свого гостя перед відповідальним кроком.

Слайд #11

Місце проведення церемонії
Зазвичай це місце, увійти куди можна тільки через масивні дерев'яні ворота. На території знаходиться декілька будівель і сад. Безпосередньо за воротами знаходяться такі приміщення, як «вітальня» і павільйон. Чайний будиночок – тясіцу – розташований в центрі чайного саду, тяніва. Шлях туди (родзі) викладений каменями.

Слайд #12

Чайний сад (тяніва)

Слайд #13

Чайний сад (тяніва)

Слайд #14

Чайний сад (тяніва)

Слайд #15

Чайний сад (тяніва)

Слайд #16

Чайний сад (тяніва)

Слайд #17

Посуд і приладдя