Презентація на тему «Андрухович Юрій»Слайд #1

Андрухович Юрій Ігорович

Слайд #2

Дата народження:
13 березня 1960 
Місце народження:
Станіслав
Живе і працює в Івано-Франківську. 
Рід дівяльності:
поет;
прозаїк;
перекладач;
есеїст;
публіцист.
Віце-призедент асоціації українських письменників.

Слайд #3

Навчався в спеціалізованій школі № 5 з поглибленним вивченням німецької мови.
Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного Інституту у Львові (1982) та Вищі літературні курси при Літературному Інституті ім. М. Горького в Москві (1991).
Працював газетярем, служив у війську, деякий час очолював відділ поезії Івано-Франківського часопису «Перевал» (1991–1995). Співредактор часопису текстів і візій «Четвер» (1991–1996).

Слайд #4

Юрій був лідером відомої поетичної групи Бу-Ба-Бу («Бурлеск-Балаган-Буфонада»), яка об'єднала авторів з Києва, Львова, Івано-Франківська. В ієрархії Бу-Ба-Бу займає посаду Патріарха, звідки й походить прізвисько «Патріарх української поезії». Один із засновників постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають «станіславським феноменом». Представники цього напрямку активно розробляють поетику «карнавального» листа.

Слайд #5

Початок 90-х
 разом з Ю. Іздриком починає видавати перший в Україні постмодерністський журнал «Четвер»
1991 р.
за ідейним переконанням виходить зі складу Союзу письменників разом з декількома колегами і стає ініціатором установи Асоціації українських письменників.
1991 р.
публікується у великих літературних журналах України.
1994 р.
захистив кандидатську дисертацію по творчості забороненого в радянські роки класика української поезії першої половини XX століття Богдана-Ігоря Антонича. Докторську пише по творчості американських поетів-бітників.
1997 р.
в Україні окремими виданнями вийшли чотири книги Андруховича: «Екзотичні птахи і рослини» (вірші), книга прози (романи «Рекреації» і «Московіада»), роман «Перверзія», який заслужив репутацію культового літературного твору, книга есе «Дезорієнтація на місцевості». Критики називають Андруховича «священною коровою нової української словесності».

Слайд #6

Творчість
«Небо і площі» (1985)
«Середмістя» (1989)
«Екзотичні птахи і рослини» (1991)
«Екзотичні птахи і рослини з додатком „Індія“: Колекція віршів» (1997)
«Пісні для мертвого півня»(2004)
«Листи в Україну»(2013)
Поетичні збірики
Оповідання
«Зліва, де серце» (1989)
«Трициліндровий двигун любові» ( 2007)
«Лексикон інтимних міст» (2011)

Слайд #7

«Дезорієнтація на місцевості»
«Моя Європа»
«Диявол ховається в сирі»
Творчість
Романи
Збірки есеїв
«Рекреації»
«Московіада»
«Перверзія»
«Дванадцять обручів»
«Таємниця. Замість роману»

Слайд #8

«Рекреації» — перший роман Юрія Андруховича. Опублікований у 1992 р.
Оповідка про початок 90-х і такий собі український варіант бразильського карнавалу — Свято Веселого Духа, на яке потрапила компанія українських поетів.
Роман «Рекреації» уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії.

Слайд #9

Андрухович своїм твором прагнув змінити естетичну стратегію українського роману, звертаючись до мовлення, що охоплює різні пласти мови: тут відтворено живе мовлення людей кінця ХХ ст., народнорозмовну мовну стихію – від довоєнного галицького зразка до сучасного суржика, з використанням елементів жаргону. Автор з комічною метою зіштовхує різні мовленнєві потоки, що є засобом характеристики персонажів, створення двозначних ситуацій, ілюзій достовірності змальованого життя.

Слайд #10

Музика
Вірші Юрія Андруховича були покладені на музику такими гуртами, як «Мертвий Півень», «Плач Єремії», «Sіґал Sпожив Sпілка», «Знову за старе», «Karbido» (Польща) тощо.
З польським гуртом «Карбідо» Юрій Андрухович записав триптих мелодекламацій «Самогон. Цинамон. Абсент.»
Дебютна платівка «Самогон» містила 9 треків, 8 з яких — твори Ю.Андруховича, а 9-й — українська народна пісня «Зелена ліщинонька». Платівка вийшла у польській та в українській версіях. Друга частина трилогії «Цинамон» уперше зазвучала в Дрогобичі в 2008 році . «Абсент» є заключною частиною проекту

Слайд #11

Кіно
1992 - режисер Андрій Дончик зняв за мотивами оповідань Юрія Андруховича кінофільм «Кисневий голод».
1994 - Андрухович стає сценаристом фільму «Амур і демон»

Слайд #12

Творчість Андруховича має значний вплив на перебіг сьогоднішнього літературного процесу в Україні, з його іменем пов'язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході. Твори Андруховича перекладені польською, англійською, німецькою, російською, угорською, фінською, шведською, іспанською, чеською, словацькою мовами й есперанто.

Слайд #13

«Світ цей занадто брутальний, аби можна було його змінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль».
Ю. Андрухович