Презентація на тему «5 найбільших бібліотек світу» (варіант 1)Слайд #1

5 найбільших бібліотек світу

Слайд #2

Бібліотека Конгресу США (Library of Congress)
Засновано у 1800 році в Вашингтоні. Містить близько 32 млн. книжок в каталозі та 61 млн. манускриптів. Тут зберігається Біблія Гуттенберга та Декларація про Незалежність. Є найбільшим сховищем рідкісних видань в Північній Америці. Тут зберігається безліч репродукцій, документів Конгресу, періодичних видань. Доступ мають члени Конгресу.

Слайд #3

Британська Бібліотека (British Library)
Національну бібліотеку Британського королівства було засновано у 1973 році. У сховищах перебуває більше ніж 150 млн. різноманітних видань всіма відомими писемними мовами та у всіх форматах: книжки, журнали, газети, документи, аудіо/відео записи, карти, марки, живопис. У колекції бібліотеки 25 млн. примірників книжок, а також унікальні манускрипти датовані 300 рік до н.е. Кожного року до фонду бібліотеки додається ще 3 млн. примірників.

Слайд #4

Публічна бібліотека міста Нью-Йорк (New York Public Library)
Бібліотеку засновано у 1895 році в Нью-Йорку. Є однією з найбільших публічних бібліотек США. На 2007 рік тільки у наукових фондах бібліотеки зберігалось близько 44 млн. примірників книг, аудіо/відеозаписів, преси. З них 16 млн. книг. Загалом у системі бібліотечних фондів зберігається 50 млн. екземплярів літератури, документів, репродукцій, відео/аудіо записів.

Слайд #5

Національна бібліотека Франції (Bibliothèque nationale de France)
Заснована у 1368 році в Парижі королем Карлом V. У ній нараховується 13 млн. книжок та публікацій. Окрім того бібліотека містить 5 тис. унікальних давньогрецьких манускриптів. Деякі бібліотечні фонди є доступними через офіційний сайт бібліотеки інтерактивно.

Слайд #6

Бібліотека Гарвардського університету (Harvard University Library)
Бібліотеку було засновано 1632 року Джоном Гарвардом і тоді в ній нараховувалось 400 книжок. Зараз вона об'єднує 90 академічних бібліотек з більш ніж 15 млн. примірниками, і є найбільшою академічною бібліотекою в світі.