Презентація на тему «Червона Книга України» (варіант 6)Слайд #1

ЧЕРВОНА КНИГА
УКРАЇНИ
Виконала:
учениця 11 класу
Чадченко Лілія

Слайд #2

Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.

Слайд #3

До Червоної книги України занесено:
комах – 226,
риб – 69,
звірів – 68,
плазунів - 11

Слайд #4

До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України

Слайд #5

Перша Червона книга, присвячена українській флорі та фауні, була видана у 1980 році під назвою «Червона Книга Української РСР». (1980 р.) Після набуття Україною незалежності у видавництві «Українська енциклопедія» було випущене друге видання Червоної книги України: в 1994 році — том «Тваринний світ» (наклад — 2400 примірників), в 1996 році — том «Рослинний світ» (наклад — 5000 примірників). З огляду на малий наклад ці два видання відразу стали раритетами. Друге видання нараховувало 382 види тваринного та 541 вид рослинного світу.

Слайд #6

ТВАРИНИ, ЩО ЗАНЕСЕНІДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

Слайд #7

Кіт лісовий(дикий)
Лісовий, або як його ще називають дикий кіт, - рідкісний
Зникаючий вид породи котячих, який поширений переважно
в Західній Україні в лісових масивах та горах.

Слайд #8

Рись звичайна (Lynx) — рід  з родини котових  (Felidae), найбільш близький власне до роду Кіт  (Felis).

Слайд #9

ЗУБР

Слайд #10

Зубр – один з видів,
якому на даний момент
найбільше загрожує
видове вимирання

Слайд #11

ХОВРАХ КРАПЧАСТИЙ
Ховрах крапчастий (Spermophilus suslicus) — гризун з родини Вивіркові (Sciuridae), один з дрібних представників роду Spermophilus, та один з чотирьох видів роду, що зустрічаються на територіях України. Розповсюджений в кількох країнах Східної Європи, в Україні знаходиться південна частина ареалу. Основною загрозою для виду на всій території розповсюдження вважають втрату звичних природних біотопів; втім, за іншими даними, крапчастий ховрах досить успішно пристосовується до життя на сільськогосподарських угіддях.

Слайд #12

ЇЖАК
ВУХАТИЙ

Слайд #13

ЇЖАК
ВУХАТИЙ

Слайд #14

Лис Корсак

Слайд #15

Дикий бик (Тур) та
Дикий кінь(Тарпан)
зовсім зникли з поверхні Землі

Слайд #16

Тур — крупна тварина (жива маса до 1200 кг, висота в холці — до 200 см), з важкою головою, довгими розвиненими рогами, високими, міцними кінцівками, чорної, чорно-бурої й червоної мастей. Тур відзначався великою силою, швидкістю, злим норовом.
Остання туриця загинула у Біловезькій Пущі (Польща) в 1627 році. Про поширення турів в Україні свідчать численні географічні назви (Турка, Турійськ, Турія), також є згадки у пам'ятках народної творчості.

Слайд #17

ПТАХИ, ЩО ЗАНЕСЕНІДО ЧЕРВОНОЇ КНИГИ УКРАЇНИ

Слайд #18

СИЧ ВОЛОХАТИЙ
ТЕТЕРУК

Слайд #19

ДЯТЕЛ БІЛОСПИННИЙ

Слайд #20

Жайворонок
сірий

Слайд #21

Лелека чорний

Слайд #22

Лелека чорний

Слайд #23

ДЯКУЮ ЗА
УВАГУ!!!