Презентація на тему «Цікаво про риб»Слайд #1

Цікаво про риб
Робота учениці 8 класу
Загородньої Катерини

Слайд #2

Китова акула - найкрупніший вид акул, а також найбільший вид сучасних риб, довжиною 20-30 м і вагою 15 тонн. Учені встановили, що китова акула в середньому живе 150 років.
Яка акула найбільша?
Китова акула

Слайд #3

Яких риб більше – кісткових чи хрящових?
До класу кісткових належать 20 тис. видів
До класу хрящових належать тільки 600 видів
Морський кіт
Баракуда

Слайд #4

Акули і скати відкладають усього по декілька ікринок, але кожна з них має захисну оболонку.
Чому одні риби відкладають більше ікри, ніж інші?
Ікринки інших риб видів риб, що живуть у відкритому морі, позбавлені захисної оболонки, тому їх кількість значно збільшується – до півмільйона.

Слайд #5

Як біолюмінесценція tt t допомагає рибалкам ?
Косяки риб іноді залишають по собі світлий слід, і рибалки цим користуються. Наприклад, рибалки Каліфорнії для лову сардин і анчоуса обирають темні безмісячні ночі, коли косяки риб можна знайти завдяки біолюмінесценції.

Слайд #6

Чи мають глибоководні риби очі?
У риб, що живуть на глибинах понад 1800 м, очі часто маленькі або зовсім відсутні. Однак бувають винятки: у деяких донних видів, що живуть на глибинах 4500 м, очі дуже великі.

Слайд #7

Навіщо риби видають звуки?
Риба-жаба видає звуки боцманської дудки, частіше, у шлюбний період . Інші звуки призначені, мабуть, для попередження косяка про наближення небезпеки.
Риба–жаба

Слайд #8

Чи насправді летюча риба літає?
Виявилося, що летюча риба зовсім не махає під час польоту крилами-плавцями, вона просто планує. Щоб вискочити з води, летюча риба стрімко прямує вгору і б'є по воді хвостом. У повітрі вона рухається зі швидкістю близько 18 м /сек.

Слайд #9

Чи є риби , що ходять по дну?
,
У риби, що має наукову назву Bentosaurus, є три плавці, які за багато тисячоліть перетворилися на лапи, схожі на лапи павука .
На цих лапах бентозаур може не тільки стояти, але й пересуватися стрибками .

Слайд #10

-
Чи правда, що дельфіни нападають на акул ?
Так, дельфіни - кревні вороги акул. Зграя дельфінів оточує акулу, і вони б'ють її своїми могутніми носами доти, поки не відіб'ють їй нутрощі, після чого акула гине.

Слайд #11

Найважчим є осетер. Зазвичай водяться в прісній воді, але деякі з них, найбільші, значну частину свого життя проводять у морі. У ріках Росії виловлювали особини завдовжки понад 7,5 м, що важили понад тону.
Яка з кісткових риб найбільша ?
Осетер

Слайд #12

Чиї ікринки найбільші?
Найбільші у світі ікринки в китової акули. Ікринка має в довжину приблизно 30 см і важить у 150 разів більше, ніж куряче яйце .
Китова акула

Слайд #13

Чому піраньї такі жорстокі?
Незважаючи на свої невеликі розміри (30см), ці риби досить ненажерливі і дуже небезпечні. Вони мають тригранні зуби, гострі, мов лезо бритви. Алігатор - і той тікає від них. Зграя піраньї здатна за декілька хвилин від бика залишити лише скелет. Як не дивно, ці рибки – дуже дбайливі батьки. Цікаво те, що деяких видів риб вони не чіпають.
Піраньї

Слайд #14

Яким чином акула відшуковує свою жертву ?
Акули здатні вловлювати звуки, що виходить від риби, яка б'ється, або від людини, що галасливо пливе, на відстані понад 200 м, що значно перевищує відстань, коли здобич можна побачити.

Слайд #15

Хто така фугу?
У Японії високо цінується національне блюдо під назвою фугу. Готують його з риби-собаки (родина голкочеревих), статеві залози якої надзвичайно отруйні. Тому фугу подають тільки в ресторанах, що мають на це особливий дозвіл.

Слайд #16

Чи бувають у риб вуса?
Вуса має сом, що живе у річках. Іноді його довжина сягає 4,5 м, а вага 330 кг. Відкладають ікру вони на мілководді й охороняють її до тих пір, поки не виведуться мальки.
Сом

Слайд #17

Риба-вудильник
Останнім нашим гостем є глибоководна риба-вудильник. У неї на голові росте своєрідна вудка з ліхтариком на кінці. Ліхтарик світиться у темряві і приваблює довірливих рибок, що пливуть вудильнику прямо в пащу.

Слайд #18

Дякуюза увагу!