Презентація на тему «Японія» (варіант 15)Слайд #1

Японія

Слайд #2

Прапор Емблема Імператора

Слайд #3

Візитна картка Японії
Площа – 372,2 тис. км. кв. (61 місце у світі, 19 – в Азії)
Населення – 127,5 млн.чол. (10 місце у світі, 6 – в Азії)
Столиця – Токіо.
Високорозвинута держава, країна “Великої сімки”.
ВВП - $ 38 095.
Держ. устрій – конституційна монархія, унітарна держава.
Склад – 47 префектур.
Член ООН, АТЕС.
Офіційна мова – японська.
Релігія – буддизм, синтоїзм.
Валюта – єна.

Слайд #4

Склад (47 префектур)
01. Хоккайдо02. Аоморі03. Івате04. Міяґі05. Акіта06. Ямаґата07. Фукусіма08. Ібаракі09. Тотіґі10. Ґумма11. Сайтама12. Тіба13. Токіо14. Канаґава15. Ніїґата16. Тояма
17. Ісікава18. Фукуй19. Яманасі20. Наґано21. Ґіфу22. Сідзуока23. Айті24. Міє25. Сіґа26. Кіото27. Осака28. Хьоґо29. Нара30. Вакаяма31. Тотторі32. Сімане
33. Окаяма34. Хіросіма35. Ямаґуті36. Токусіма37. Каґава38. Ехіме39. Коті40. Фукуока41. Саґа42. Наґасакі43. Кумамото44. Ойта45. Міядзакі46. Каґосіма47. Окінава

Слайд #5

ЕГП Японії
Японія — острівна країна, розташована вздовж тихоокеанського узбережжя Східної Азії.
Складається з 4 островів: Хоккайдо, Хонсю, Сікоку та Консю. Ще налічується близько 7000 дрібних островів.
Море – головний засіб економічних зв'язків із світом. Має 8 морських портів: Нагоя, Кобе та ін.
Не бере участі у жодних військових блоках.

Слайд #6

Природні умови та ресурси
Японія бідна на мінерально-сировинні ресурси. Промислове значення мають тільки кам'яне вугілля, незначні запаси нафти, газу,руди, кольорових металів
Хімічна промисловість використовує власну сірку, будівельна — доломіт, гіпс, вапняки. Потреби у більшості видів мінеральної сировини забезпечуються за рахунок імпорту: нафти і газу — понад 99 %, кам'яного Вугілля — на 90 %, міді — на 3/4, залізної руди — на 99,9 %, більше, ніж на ' половину — свинцю та цинку.
Річки в Японії в основному гірські. їхні ресурси використовуються як для зрошення, так і для отримання електроенергії. Важливим джерелом питної води є численні невеликі озера.

Слайд #7

Лісами вкрито 63 % території Японії. Переважають хвойні, широколистяні і субтропічні ліси. Однак власних лісових ресурсів також не вистачає для задоволення потреб виробництва!

Слайд #8

Японія — гірська країна. Гори займають понад 3/5 території. У багатьох місцях вони дуже близько підходять до моря. Над центральною частиною о. Хонсю височіє вулкан Фудзіяма (3776 м).
Характерною особливістю природних умов Японії є висока сейсмічність. Інколи землетруси спричиняють появу величезних хвиль — цунамі.

Слайд #9

Клімат
На півночі країни клімат помірний, а на півдні - субтропічний і тропічний мусонний. Літо досить жарке по всій країні - від +30 С на півночі до +38 С на півдні. Влітку випадає максимальна кількість опадів - від 700 мм. на півночі, до 1200 - на півдні, при цьому вологість повітря дуже висока, часті тайфуни. Середня температура взимку досить низька - від -15 С на Хоккайдо, до - 5 на о. Хонсю і до +16 С на архіпелазі Рюкю.

Слайд #10

Населення
У Японії сформувався тип відтворення населення, характерними рисами якого є невисокі показники народжуваності (9 на 1000 осіб), низький річний приріст населення (0,2 %), процес "старіння нації" (середня тривалість життя — 81 рік). Країна першою в Азії здійснила демографічний перехід від традиційного типу відтворення населення і наблизилася до стану стабілізації кількості населення. Незначні розміри міграції (сальдо міграції на початку третього тисячоліття близьке до 0).
Японці складають 99,4 % населення держави.
Японія є однією з найурбанізованіших країн світу — 78 % населення проживає в містах. У країні є десять міст-мільйонерів. Три найбільші агломерації Японії зливаються у найбільший у світі мегаполіс Токкайдо з кількістю населення бО.млн осіб, який простягся на 600 км.

Слайд #11

Річка Сінано
Найбільші річки
Річка Тоне

Слайд #12

Найбільші озера
Озеро Біва Озеро Кавагуті Озеро Сай

Слайд #13

Промисловість
Працює переважно на імпортній сировині.
Електроенергетика:
ТЕС – 58%
АЕС – 28% (близько 50 станцій)
ГЕС – 12%
Альт. джерела – 2%

Слайд #14

Чорна металургія
Японія – одна зі світових лідерів по виплавці сталі.
Запаси вугілля в Японії відносно невеликі. Найбільший вугільний басейн – Ісікарі. Тут вугленосність пов'язана з палеогеновими г.п. Вугілля від суббітумінозного до коксівного. У бас. Кусіро на сх. узбережжі о. Хоккайдо вугільні пласти частково залягають під морським дном. Друге місце за запасами займають вугільні басейни о.Кюсю(Чікухо,Фукуока,Міїке, Сакіто-Мацусіма, Такасіма, Сасебо).

Слайд #15

Кольорова металургія
Дана галузь стрімко розвивається у зв'язку із зростанням попиту на продукцію в літако- та ракетобудуванні, а також в електроніці.
Запаси руд відносно невеликі.
Хром (о. Хоккайдо, род. Юбарі)
Титан (Сімокіта (префектура Аоморі), Кудзі (префектура Івате), Ундзьо (префектура Івате)
Кобальт (о. Хонсю, Вакаяма (родов. Сані, Тайсьо), Нара (Догатані) і Ямагуті (Наганоборі)
Мідь (Бессі в префектурі Ехіме (запаси 280 тис. т міді) і Хітаті в префектурі Ібаракі (10 млн т руди).

Слайд #16

Машинобудування
Серцевина японської економіки.
Основними галузями є електроніка (медична апаратура, обладнання для залізниць), робототехніка (машини за стеженням стану навколишнього середовища).
Автомобілебудування (15% світового виробництва).

Слайд #17

Subaru
Impreza WRC

Слайд #18

Легенди Subaru
Colin McRae (1995) Richard Burns (2001)

Слайд #19

Mitsubishi
Lancer Evo X

Слайд #20

Mazda
RX-8 787b Le-Mans 1991

Слайд #21

Nissan
GT-R r35

Слайд #22

Toyota
Supra TS030 Hybrid

Слайд #23

Honda
Civic

Слайд #24

Роторний двигун Mazda
Працює за тим же принципом, що і чотиритактний бензиновий двигун, але такти проходять у різних секторах камери в просторі між стінками двигуна і трикутним поршнем-ротором.
Ротор і корпус роторного двигуна від Mazda RX-7: Ці деталі заміняють поршні, циліндри, клапани, шатуни і розподілвал в поршньових двигунах.
Переваги:
На 30–40% менше деталей
Мала відносна вага
Недоліки:
Неповне згоряння паливо-повітряної суміші
Зменшення економності
Великі витрати масла для змащування

Слайд #25

Інші галузі промисловості
Хімічна (виробляє пластмасу, етилен, каучук, хімічні волокна). Основні центри – порти Нагоя, Токіо, Кавасакі.
Легка й харчова (Тканини, кімоно, іграшки. Консерви, чай, цукор, тютюнові вироби)
Лісова (дерев'яний посуд, люльки, гета – японське дерев'яне взуття)

Слайд #26

Сільське господарство
Для сільського господарства Японії характерне дрібне землеволодіння. Найбільш типовими є селянські господарства площею близько 1 га. Загальна площа сільськогосподарських угідь невелика – 6 млн.га, однак значна частина посівних площ дає по два, а в деяких районах – і по три урожаї на рік. У галузевій структурі сільського господарства переважає рослинництво, основною культурою є рис. Близько 78% селянських господарств вирощують тільки рис. Це пов'язано з системою державних заходів, які стимулюють вирощування рису, часто за рахунок інших культур. Собівартість рису в Японії значно більша від ціни. Причиною цього є роздрібненість господарств і, як наслідок, перенасиченість технікою, нераціональне її використання. За кількістю і потужністю тракторів на одиницю площі Японія займає перше місце у світі.

Слайд #27

Транспортна система

Слайд #28

Кухня
Оскільки японці не схильні готувати вдома, на вулицях японських міст багато кафе та ресторанів дуже різного рівня.В японській кухні широко вживають свіжі або й взагалі сирі продукти, її «три кити»: рис, риба та водорості. Найпопулярніші страви: «сусі» — понад 200 видів, «сасимі»— шматочки сирої риби, котрі так само, як і сусі, подаються із соєвим соусом та зеленим хроном «васабі», а також «сукіякі» (смажена яловичина), овочі та соєвий сир «тофу». Ще в Японії можна скуштувати «мраморне м'ясо» бика і підігріте рисове вино «саке» міцністю 16-19°.

Слайд #29

Саке
Соєвий сир "тофу"

Слайд #30

Архітектура
Стародавня японська архітектура
Архітектура раннього періоду

Слайд #31

Приклади архітектурних пам'яток епохи Хейан
Храм Фенікса (храм Хоодо) в монастирі Бедо-ін
Храм Дайго-дзі в Кіото

Слайд #32

Середньовічна архітектура
замок Хімедзі
Замок Осака
Кінкакудзі (Золотий павільйон), Кіото

Слайд #33

Архітектура періоду Мейдзі
Будівля Парламенту Японії

Слайд #34

Сучасна японська архітектура
Будівля штаб-квартири Fuji TV на острові Одайба
мерія Токіо

Слайд #35

Релігія
Головною релігією мешканців Японії є автохтонне язичництво — синтоїзм. Воно поєднує в собі елементи анімізму, фетишизму, тотемізму та примітивної магії. Об'єктом вшанування цього культу є божества камі — духи природи, визначні діячі минулого, герої японського фольклору. Історично синто розвивалося в діалозі з буддизмом, даосизмом, конфуціанством і християнством, які справили вплив на еволюцію язичницького світогляду, пантеону та обрядовості. Синто було державною релігією Японії протягом 1870—1945 років. Її первосвященником виступав Імператор, нащадок богині сонця Аматерасу. Після секуляризації країни у другій половині 20 століття синто втратило державну підтримку, однак залишилося популярним серед японців. За урядовою статистикою станом на грудень 2008 року близько 105,8 мільйонів японців вважали себе синтоїстами. Вони приписані до 88 тисяч громад, більшість з яких об'єднано в Асоціацію синтоїстьких святилищ під егідою Святилища Ісе.

Слайд #36

Цікаві факти про Японію
У всіх країнах світу ми звикли бачити зелене світло світлофора, але Японія вирізнилася і тут! Японський “зелений” сигнал – синій. Так склалося традиційно, що синій колір означав дозвіл на дію.
Хоча ми звикли до назви японської валюти – “ієна”, але насправді самі японці називають свої гроші “ен”. Ієна – це трансформація слова через невірний переклад іноземців.
Як ви гадаєте, яку нагороду отримує японський сумоїст-переможець? Гроші? А от і ні! Цікавий факт -  щасливчика нагороджують…річним запасом бензину, яловичиною (еквівалент одній корові), запасом коли на цілий рік і грибами сіітаке.
Рукостискання в Японії заміняє земний поклон, так як японці вважають, що руками передаються бактерії, віруси.