Презентація на тему «Японія» (варіант 25)Слайд #1

Японія
Країна Ранкового Сонця

Слайд #2

Географічне положення
Японія — острівна країна. Вона розташована на однойменних островах біля східного узбережжя Азії. Великими вважаються чотири острови — Хоккайдо, Хонсю, Кюсю і Сікоку. На південь їх продовженням є архіпелаг Рюкю. Найбільший острів Хонсю (231 тис. км кв., або 61 % території країни)

Слайд #3

Географічне положення
Японія — острівна країна. Вона розташована на однойменних островах біля східного узбережжя Азії. Великими вважаються чотири острови — Хоккайдо, Хонсю, Кюсю і Сікоку. На південь їх продовженням є архіпелаг Рюкю. Найбільший острів Хонсю (231 тис. км кв., або 61 % території країни)

Слайд #4

Столицею Японії є місто Токіо - економічний і політичний центр країни. Тут знаходяться Парламент, Кабінет Міністрів, Верховний Суд та імператорський палац.

Слайд #5

Найвищий законодавчий орган - двопалатний парламент (Палата представників, обирана на 4 роки, і Палату радників, термін повноважень якої 6 років).
За державним устроєм Японія – конституційна монархія,єдина імперія у світі.
Імператор — символ єдності нації, реальною владою не володіє.

Слайд #6

Імператор
Діючим імператором Японії є Акіхіто.
Його династія Токугава править вже 2600 років.

Слайд #7

Японці з давніх-давен називають свого країну Ніппон. Ця назва складається з двох ієрогліфічних знаків, перший з яких означає «сонце», а другий — «основа». Звідси й походить назва Японії як Країни Ранкового Сонця. Червоне сонячне коло на японському прапорі і кругла хризантема (національна квітка японців) на державному гербі також символізують сонце, що сходить.

Слайд #8

Державний прапор Японії

Слайд #9

Державний герб Японії

Слайд #10

Державна мова
Традиційно більша частина населення користується японською мовою. Юридично не має статусу офіційної мови, але фактично є такою. В системі японської освіти вивчається як «державна мова». Кількість носіїв мови в Японії і світі складає близько 130 мільйонів осіб. Займає 9 місце в світі для кількості мовців

Слайд #11

Грошова одиниця – ієна, одна з основних валют світу поруч з доларом США та євро.

Слайд #12

Грошова одиниця – ієна, одна з основних валют світу поруч з доларом США та євро.

Слайд #13

Природні умови і ресурси
Природними багатствами Японії є її клімат, родючі ґрунти, ліс, гідроенергетичні ресурси, рибні багатства навколишніх морів.
Разом з тим, Японія надзвичайно бідна на паливо і мінеральну сировину. Вкрай низьким є забезпечення рівнинними, зокрема сільськогосподарськими землями.

Слайд #14

Рельєф
Особливістю Японських островів є гірська місцевість та нечисленні рівнини. Також через вулканічну активність часто трапляються землетруси. Найвищою горою в Японії вважається г. Фудзіяма (3776м). Останнім часом цей вулкан не є активним, але він і досі належить до діючих вулканів.

Слайд #15

Гори Фудзі – Японські Альпи

Слайд #16

Гора Фудзіяма

Слайд #17

Гора Фудзіяма

Слайд #18

Найбільші річки — Сінако, Тоне, Кітакамі, Тенрі, Могамі.
Більшість рік - це бурхливі гірські потоки, джерела гідроэнергетики та води для зрошування. Для судноплавства вони непридатні.
Озера в Японії двох типів: глибоководні гірські та мілководні, розташовані на прибережних низинах. Достаток рік, озер, підземних вод, якими щедро наділена Японія, впливає позитивно на розвиток сільського господарства і промисловості.

Слайд #19

Клімат
Японські острови, які простягаються з півночі на південь, лежать у шести кліматичних зонах.
На півночі країни клімат помірний, а на півдні — субтропічний і тропічний мусонний.
Літо достатньо жарке по всій країні — від +30°С на півночі до +38°С на півдні.
Влітку випадає максимальна кількість опадів — від 700 мм на півночі до 1200 мм — на півдні, при цьому вологість повітря дуже висока, часті тайфуни.

Слайд #20

Весна
Літо
Осінь
Зима
15℃
30℃
15℃
0℃
Пори року Японії

Слайд #21

Населення
За чисельністю населення Японія займає сьоме місце в світі. Воно становить 127 млн. чоловік.
Для Японії характерний І тип відтворення.
Густота населення Японії становить 331 чоловік на 1 км.кв.
Урбанізація 90%.
Японія має найвищий показник у світі за тривалістю життя: 85.2 роки для жінок і 78.3 роки для чоловіків.

Слайд #22

Етнічний склад
Японія країна одного етносу. 99% її мешканців - японці , 0,5% — корейці, 0,5% – китайці і айни (залишки корінного населення).

Слайд #23

Токіо, Йокогама, Осака, Нагоя, Саппоро, Кобе, Кіото, Фукуоко, Кавасакі, Сайтама, Хіросіма, Сендай, Кітакюсю.
В Японії є 13 міст-мільйонерів

Слайд #24

Релігія
В сучасній Японії наявні дві основні релігії: синтоїзм (76 %), буддизм (16 %).

Слайд #25

Релігія
В сучасній Японії наявні дві основні релігії: синтоїзм (76 %), буддизм (16 %).

Слайд #26

Свята Японії
15 січня День повноліття.
11 лютого День заснування держави.
21 березня День весняного рівнодення.
29 квітня День зелені.
3 травня День Конституції.
4 травня День відпочинку.
5 травня День дітей.
20 липня День моря.
15 вересня День вшанування людей літнього віку.
21 вересня День осіннього рівнодення.
10 жовтня День спорту.
3 листопада День культури.
23 листопада День праці.
23 грудня День народження нинішнього імператора Акіхіто.

Слайд #27

Кімоно
Кімоно – традиційний одяг Японії. На відміну від традиційного європейського одягу, який підкреслює конструкцію тіла людини, кімоно виділяє лише плечі та перехват носія, приховуючи недоліки його фігури. Західний одяг акцентує на рельєфі, а японський — на рівномірності і площині. Це пов'язано з традиційним уявленням японців про ідеальну конституцію — «чим менше опуклостей і нерівностей, тим красивіше».

Слайд #28

Кімоно
Кімоно – традиційний одяг Японії. На відміну від традиційного європейського одягу, який підкреслює конструкцію тіла людини, кімоно виділяє лише плечі та перехват носія, приховуючи недоліки його фігури. Західний одяг акцентує на рельєфі, а японський — на рівномірності і площині. Це пов'язано з традиційним уявленням японців про ідеальну конституцію — «чим менше опуклостей і нерівностей, тим красивіше».

Слайд #29

Ікебана
Ікебана - це давнє мистецтво складання квіткових композицій.
Вона зародилася в Китаї в VII столітті. Її винайшов священик-буддист. Спочатку вона використовувалася як підношення богам, Буддам і створювалася тільки ченцями. У наш час цим займаються в основному жінки, але в давнину цим займалися виключно чоловіки-ченці. Згодом ікебану перейняли японці, і, як це часто бувало, вони переробили її на свій лад, і розвинули це мистецтво.

Слайд #30

Орігамі
Орігамі – це мистецтво складання фігурок з паперу.
Історики не мають жодних сумнівів, що папір був винайдений саме в Китаї. Однак батьківщиною орігамі стала саме Японія. Записки, складені у формі метелика, журавля, чи квітки абстрактної геометричної фігури, були символом дружби чи доброго побажання для коханої людини.

Слайд #31

Тяною - чайна церемонія
Чайна церемонія, така багата традиціями і романтичними оповіданнями, являється, по думці японців справді мистецтвом життя, зведеним в культ. Знання її розцінюється японцями, як міра освіченості, це - свідоцтво духовної культури людини. Японці бачать сенс чайної церемонії в знаменитому вислові Рікю: "Тяною - це поклоніння красі в сірому світлі буднів.".

Слайд #32

Кухня
Япо́нська ку́хня — одна із найбільш своєрідних у світі, і якщо європеєць бажає належно її оцінити, його чекає чимало несподіванок. Основу страв японської кухні складають рис, овочі, риба та продукти моря.

Слайд #33

Сакура — відомий символ Японії та японської культури.

Слайд #34

Етикет
Японці ввічливі і стримані люди. Правила етикету для них дуже важливі, як і для інших народів світу. Японці не розраховують на те, що усі будуть дотримувати їхні звичаї, однак, якщо Ви постараєтеся додержуватися японської манери поводження, вам будуть дуже вдячні. У той же час досить просто поводитися чемно і дотримувати звичайні правила спілкування, прийняті в Україні.

Слайд #35

Визначні місця

Слайд #36

Визначні місця

Слайд #37

Самураї
Японські солдати-дворяни
Дух Японії

Слайд #38

Господарство
ВВП Японії на душу населення становить 33 тис. доларів США.
В Японії розвинуті всі галузі промисловості:ПЕК, металургія, машинобудування, хімічна промисловість.

Слайд #39

Машинобудування
Другою основною галуззю машинобудування є електроніка. Японія займає перше місце в світі по виробництві телевізорів, магнітофонів та роботів. Найвідоміші фірми “Соні”, “Тошива”,
“Панасонік”.
Провідною галуззю промисловості Японії є машинобудування.
Японія щорічно виробляє 13 млн. автомобілів. Найвідоміші фірми “Тойота”, “Ніссан”, “Хонда”, “Міцубісі”, “Сузукі”, “Мазда”.

Слайд #40

Японські технології

Слайд #41

Японські автомобілі

Слайд #42

Сільське господарство
Сільське господарство Японії розвивається інтенсивним шляхом. Лише 11% площі країни придатні для сільського господарства.
У структурі японського сільського господарства переважає рослинництво.
Важливу роль в сільському господарстві виконує вирощування рису. Посіви рису займають половину посівних площ. Рисове господарство захищається протекціоністською політикою держави.
Важливе значення в Японії мають овочівництво і садівництво.

Слайд #43

Рослинництво

Слайд #44

Сільське господарство
Тваринництво в Японії довгий час не мало ніякого значення, оскільки японці були вегетаріанцями. Продуктів тваринництва вони не вживали, робочою худобою також не користувалися. Розвивалося лише конярство для потреб армії. Зараз ситуація змінилася, і ця галузь отримала нові стимули для розвитку. Швидко зростає поголів'я великої рогатої худоби м'ясного та молочного напрямів, свиней і бройлерів та виробництво м'яса, молока і яєць.

Слайд #45

Транспорт
В Японії розвинуті всі види транспорту, крім річкового.
Мережа залізниць з швидкостями руху 200-250 км/год та швидкісних шосейних доріг поступово зв'язала всі основні економічні центри країни.

Слайд #46