Презентація на тему «Антивірус Касперського»Слайд #1

Антивірус Касперського
Виконала:
Васіна О.
11-Б
Підгрупа 2

Слайд #2

Антивірус Касперського - одна з популярних і найбільш якісних вітчизняних антивірусних програм. За рахунок спеціального алгоритму роботи у неї дуже високий відсоток визначення вірусів, у тому числі і ще невідомих. Антивірус Касперського уміє перевіряти на віруси поштові бази даних і одержувані листи разом з додатками до них; програма дуже добре визначає макро-віруси, упроваджені в документи Microsoft Office, а також перевіряє найбільш популярні формати архівів.
Антивірус Касперського

Слайд #3

Сигнатурний аналіз - технологія захисту , яка використовує антивірусні бази , що містять опис відомих погроз і методи їх усунення .
Сигнатури створюються в результаті аналізу декількох копій файлу , що належить одній шкідливій програмі . Зміст рядків з цього файлу має бути унікальним , щоб однозначно визначати шкідливу програму і тим самим мінімізувати можливість помилкового спрацьовування .
Щоб забезпечити максимальний захист від шкідливих програм , антивірусні бази (бази сигнатур ) повинні регулярно оновлюватися.
Сигнатурний аналіз

Слайд #4

Евристичний аналіз - це технологія виявлення загроз, які неможливо визначити за допомогою сигнатурного аналізу, тобто за допомогою антивірусних баз.
Евристичний аналіз дозволяє знаходити файли, які підозрюються в зараженні невідомим вірусом або новою модифікацією відомого. Об'єктам, виявленим за допомогою евристичного аналізатора, присвоюється статус можливо заражений.
Евристичний аналіз відноситься до класу проактивних технологій захисту.
Евристичний аналіз

Слайд #5

Якщо сигнатурний метод заснований на виділенні характерних ознак вірусу і пошуку цих ознак у файлах, що перевіряються, то евристичний аналіз ґрунтується на (вельми правдоподібному) припущенні, що нові віруси часто виявляються схожі на які-небудь з вже відомих. Постфактум таке припущення виправдовується наявністю в антивірусних базах сигнатур для визначення не одного, а відразу декількох вірусів. Заснований на такому припущенні евристичний метод полягає в пошуку файлів, які не повністю, але дуже близько відповідають сигнатурам відомих вірусів.
Пошук вірусів, схожих на відомі

Слайд #6

Інший метод, заснований на евристиці, виходить з припущення, що шкідливі програми так чи інакше прагнуть завдати шкоди комп'ютеру. Метод заснований на виділенні основних шкідливих дій, таких як, наприклад:
Видалення файлу
Запис у файл
Запис в певні області системного реєстру
Відкриття порту на прослуховування
Перехоплення даних що вводяться з клавіатури
Розсилка листів та ін.
Пошук вірусів, що виконують підозрілі дії

Слайд #7

В першу чергу, антивірус Касперського містить модуль оновлення. Це пов'язано з тим, що основним методом виявлення вірусів сьогодні є сигнатурний аналіз, який покладається на використання антивірусної бази. Для того, щоб сигнатурний аналіз ефективно справлявся з найостаннішими вірусами, антивірусні експерти постійно аналізують зразки нових вірусів і випускають для них сигнатури. Після цього головною проблемою стає доставка сигнатур на комп'ютери всіх користувачів, що використовують відповідну антивірусну програму.
Модуль оновлення
Модуль планування
Другий важливий допоміжний модуль - це модуль планування. Основне завдання модуля планування - давати можливість вибрати для кожної дії розклад, який більше всього підходить саме для цього типу дії. Отже модуль оновлення повинен підтримувати багато різних варіантів розкладу з яких можна було б вибирати. 

Слайд #8

Захист від вірусів, троянських програм і черв'яків.
Захист від шпигунського (spyware) і рекламного (adware) ПО.
Перевірка файлів, пошти і інтернет-трафіку в режимі реального часу.
Захист від вірусів при роботі з ICQ і іншими IM-клієнтами.
Захист від всіх типів клавіатурних шпигунів. - Покращувано!
Виявлення всіх видів руткітов. - Покращувано!
Автоматичне оновлення баз.
Ключові особливості і характеристики Антивірусу Касперського (Kaspersky Antivirus):

Слайд #9

Відміна небажаних змін на вашому комп'ютері.
Самозахист антивіруса від виключення або зупинки.
Засоби створення диска аварійного відновлення системи.
Безкоштовна технічна підтримка.
Додаткові можливості:

Слайд #10

Карантинна область на диску має спеціальні властивості для безпечної ізоляції окремих файлів.
Головною особливістю карантину є повна ізоляція від операційної системи (ніяких зовнішніх процесів - тобто ніякі віруси не можуть потрапити у файли), файли в карантині не можуть бути запущені (ви можете спокійно зберігати підозрілі і заражені файли в карантині). 
Карантин

Слайд #11

Автоматичне налаштування програми в процесі установки.
Готові рішення (для типових проблем).
Наочне відображення результатів роботи програми.
Інформативні діалогові вікна для прийняття користувачем обгрунтованих рішень.
Можливість вибору між простим (автоматичним) і інтерактивним режимами роботи.
Цілодобова технічна підтримка.
Автоматичне оновлення баз.
Дуже вимогливий до системних ресурсів комп'ютера.
Не рекомендується його встановлювати на “середні” та малопотужні комп'ютери.
Переваги
Недоліки

Слайд #12

Антивірус Касперського - один з найпопулярніших антивірусів на планеті. Антивірусна програма Касперського здатна знаходити і усувати практично будь-які загрози безпеки даних на комп'ютері. Крім стандартних функцій перевірки процесів при роботі комп'ютера, антивірус Касперського моніторить мережеві з'єднання, електронну пошту і мобільні носії даних. Касперський  здатний виявляти невідомі типи вірусів, а регулярні оновлення антивірусної бази роблять антивірус Касперського одним з кращих в світі.
Висновок

Слайд #13

Використані джерела
http://uk.wikipedia.org/wiki
http://lib.4i5.ru/sheet-10827&p=4.htm
http://allref.com.ua/skachaty/Suchasni_antivirusni_programi_ta_princip_yih_roboti/8
http://www.kaspersky.ru/
http://www.intertelecom.ua/ua/tariffs/internet/specpredlogenie/antivirus/kaspersky
http://programy.com.ua/ua/Kaspersky_Antivirus/