Презентація на тему «Бразилія» (варіант 7)Слайд #1

БРАЗИЛІЯ

Слайд #2

Бразилія (офіційно Федеративна Республіка Бразилія) – держава в Південній Америці.
Площа – 8,5 млн км ² (5-те місце у світі).
Населення – 192,3 млн осіб (5-те місце у світі).
Густота населення – 22 особи/км ².
Столиця – Бразиліа (2,3 млн осіб).
Тип країни – Нова Індустріальна Країна (НІК), країна, що розвивається.
Державний устрій – президентська республіка, федеративна держава.
Офіційна мова – португальська.
Валюта – реал.
Основні відомості про країну

Слайд #3

Раніше Бразилія була португальською колонією, зараз це незалежна федеративна держава.
Незалежність від Португалії була проголошена 7 вересня 1822 року.
36-й президент Бразилії
від 1 січня 2011 року.
Ділма Вана Руссефф - перша в історії країни жінка-президент Бразилії.

Слайд #4

Бразилія – найбільша країна Латинської Америки, вона займає майже половину континенту. Столиця – Бразиліа. Ця країна — федерація, що складається з 26 штатів та 1 федерального округу, всього 27 «федеративних одиниць».

Слайд #5

Економічні райони
Північ
Північний Схід
Південний Схід
Південь
Південний Захід

Слайд #6

Країна межує зі своїми політичними та економічними партнерами: на південному заході з Уругваєм, Аргентиною, Парагваєм і Болівією, на заході з Перу і Колумбією, на півночі з Венесуелою, Гайаною, Суринамом і Французькою Гвіаною.
Бразилія має вихід до Атлантичного океану.

Слайд #7

Рельєф
Великих гір в Бразилії немає. Північ представлена низовиною, а південь - плоскогір‘ям. Тільки 0,5% бразильської території знаходиться на висоті, що перевищує 1200 м, в той час як 58,5% її розташовано над рівнем моря на висоті менше 200 м. Найвища точка країни - Пік Неблина (3 014 м). На рівнинах і низовинах розташовані 3/8 території Бразилії.

Слайд #8

Для більшої частини території Бразилії характерний теплий тропічний клімат. Середні місячні температури коливаються від 16 до 29 °C. На заході Амазонії екваторіальний вологий клімат, на сході Амазонії і прилягаючих пологих схилах нагір'їв — субекваторіальний. У центрі Бразильського плоскогір'я — субекваторіальний з великими амплітудами температур (до 45-50 °С); північний схід плоскогір'я - район частих і тривалих посух. На півдні плоскогір'я постійно вологий клімат.
Клімат

Слайд #9

Майже половина території Бразилії вкрита лісами. За запасами деревини цінних порід ця країна знаходиться на першому місці в світі. У Бразильських лісах ростуть цінні породи деревини: сандалові, чорні, червоні та інші. Їх експорт приносить чималий дохід в казну держави. Флора і фауна тут також дуже багаті. Багато видів рослин і тварин є рідкісними.
Природні ресурси
1. Лісові.

Слайд #10

Головні річки - Амазонка, Сан-Франсиску, Парана. Найбільша у світі за водними ресурсами річка Амазонка довжиною 5 800 км майже на всьому протязі протікає по бразильській території. Це єдина річка в країні, яка є судноплавною цілий рік, також як і її головні притоки. Обширні заплави річок рясніють порогами і водоспадами. Це створює величезний гідроенергетичний потенціал (близько 130-150 млн. кВт). З водних ресурсів Бразилія займає четверте місце в світі після Росії, Китаю і Заїру, але використовує їх поки ще не на повну силу. Хоча, на р.Парана діє найбільша в світі ГЕС "Ітайпу", потужність якої перевищує 12 млн. кВт.
2. Водні.

Слайд #11

Головна бразильська річка Амазонка - найбільша у всьому світі. Площа її басейну - майже 6 млн. кв. км. Це приблизно третина всієї території материка! Цікаве явище - різнобарвність вод Амазонки. Кордон між водами різного кольору можна спостерігати на відстані до 15 кілометрів!

Слайд #12

Гірські багатства Бразилії дозволяють бразильцям пишатися розмаїттям своїх мінеральних ресурсів. Найбільше запасів залізної руди (близько 15 млрд. т тільки в одному штаті Мінас-Жерайс), а також марганцевих руд, наявних у багатьох штатах. Багато золота, алмазів, гірського кришталю, ртуті, вольфраму, свинцю, мармуру, олова, нікелю, урану, бокситів, танталу, колумбіту, азбесту, слюди, міді, хрому, кварцу і платини.
3. Мінеральні.

Слайд #13

Однак з енергоносіями справа йде не так добре. Нафта була знайдена з великими труднощами (вперше стала добуватися тільки в 1940 р.).
Хоча, в даний час активно ведеться розробка нафтових родовищ на морському шельфі, що дозволяє забезпечити потреби країни приблизно на 50% (3 млн. т). Природного газу мало, а кам'яне вугілля поганої якості. Є великі запаси бурого вугілля і горючих сланців, але вони витрачаються дуже незначно.

Слайд #14

Бразилія - індустріально-аграрна країна, найбільша за економічним потенціалом у Південній Америці.
Розвинені:
наукоємне і металлоємне машинобудування
нафтохімія і основна хімія
гідроенергетика (Сан-Паулу,
Ріо-де-Жанейро, Белу-Орізонті)
чорна та кольорова металургії 
(своя сировинна база).
Господарство
Промисловість

Слайд #15

1. Рослинництво:
Кава, какао
Банани
Цукрова тростина
Апельсини
Сільське господарство
2. Тваринництво
(пасовищне скотарство):
велика рогата худоба
свині
вівці
кози

Слайд #16

Основними транспортними шляхами всередині країни є автодороги. Система автодоріг досить розвинена і складна. Проте, в деяких районах під час тропічних злив автодороги стають важкопроходімими і небезпечними. Залізниці в Бразилії взагалі застаріли і використовуються майже виключно для перевезення вантажів. Морський транспорт традиційно був дуже важливим у Бразилії, хоча в даний час також використовується майже виключно для перевезень вантажів. Авіаційний транспорт зараз швидко розвивається.
Транспорт

Слайд #17

Чисельність населення – 198,7 млн осіб, 5-е місце в світі.
Середня тривалість життя - 68 років у чоловіків, 76 років у жінок.
Зараженість вірусом імунодефіциту (ВІЛ) - 0,6%.
Мови - португальська (офіційна і найпоширеніша), також використовуються іспанська, німецька, італійська, японська, англійська та індіанські мови.
Грамотність - 89%.
Рівень урбанізації – 81%.
Населення
Характерні риси населення:
високий природний приріст
переважання молодого населення
нерівномірність розміщення
високий рівень і темпи урбанізації

Слайд #18

Расовий склад
Білі – 53,7%
Мулати – 38,5%
Африканці – 6,2%
Інші (японці, араби, індіанці) – 0,9%
Невизначені – 0,7%

Слайд #19

Релігія
Католики – 73,6%
Протестанти – 15,4%
Спірітуалісти – 1,3%
Банту/Вуду – 0,3%
Інше – 1,8%
Невизначені – 0,2%
Нерелігійні – 7,4%

Слайд #20

Місто
Чисельність населення
(кількість осіб)
Сан- Паулу
10 017 821
Ріо-де-Жанейро
5 606 497
Порту-Алегрі
3 000 000
Ресіфі
2 901 000
Мегаполіси Бразилії

Слайд #21

Бразилія - чудова країна, яка дарує всім безліч незабутніх вражень від екскурсій і визначних пам'яток!
Ріо-де-Жанейро - одне з найкрасивіших міст світу. Статуя Христа Спасителя заввишки 38 метрів приваблює багатьох туристів. Також гордістю Ріо є Цукрова голова, чудові пляжі, Ботанічний сад з найвищими у світі пальмами, безліч музеїв. Карнавал - головне бразильське свято. На 4 дні в країні життя завмирає - всі танцюють! Він проходить на спеціально відведеній алеї. Вона розрахована на 850 тисяч жителів.

Слайд #22

Дякую за увагу!