Презентація на тему «Цікаві факти про гроші» (варіант 1)Слайд #1

Цікаві факти про гроші

Слайд #2

Гроші завжди були і залишаються вірним засобом отримання свободи і задоволення постійно зростаючих потреб. Іноді гроші приносили щастя, іноді ставали джерелом жахливих бід і великих проблем. Гроші рятували здоров'я і в той же час могли калічити і перетворювати людей на залежних і жадібних монстрів.

Слайд #3

Папір для доларів виготовляється  виключно на фабриці
Crane & Company
в штаті Массачусетс .

Слайд #4

У Японії категорично не прийняті чайові. Вважається, що поки клієнт платить за послугу призначену ціну, він залишається з продавцем на рівних. Якщо ж покупець намагається залишити зайві гроші, він тим самим знецінює надану йому послугу чи товар, і зводить рівний обмін до подачки.
 

Слайд #5

Найдорожча у світі золота монета номіналом 1 мільйон доларів викарбувана в Канаді.
Вона виготовлена із золота 999,99 проби, її вага складає 100 кг.

Слайд #6

Після Жовтневої революції в Якутії абсолютно не було грошових купюр. Просвітник Олексій Семенов зміг вирішити дану проблему вельми оригінальним способом - зібравши на якомусь винному складі велику кількість етикеток різних кольорів від винних пляшок, він назвав їх грошима і визначив такі номінали: етикетка від портвейну - 25 рублів; від кагору - 10 рублів; від мадери - 1 рубль. Кожен напис на етикетку Семенов наносив вручну, роблячи на кожній власний розпис і ставлячи печатку. Але після 1922 року, коли в республіці встановилася радянська влада, винні гроші були погашені і вилучені з ужитку.

Слайд #7

Цікаво, що мільйон доларів, якщо назбирати стодоларовими купюрами, буде важити 10 кілограмів, а якщо цю ж суму покласти на ваги монетами номіналом в 1 цент, то важитиме він 246 тонн, тому раніше на ділових зустрічах з грошовими операціями, гроші не перераховувалися, а важилися.

Слайд #8

Якщо ви розірвете будь-яку вітчизняну купюру навпіл, така купюра, за умови, що її попередньо склеять, залишиться колишнім платіжним засобом. Але зовсім інші правила характерні для Австралії: вартість частини купюри, розмір якої становить не менше 20 % і не більше 80 % від первісної купюри, буде пропорційною вартості первісної купюри. Як це не смішно, але якщо розірвати 100 австралійських доларів на дві частини, вартість кожної такої половини становитиме рівно 50 доларів

Слайд #9

Існує купюра номіналом 2 долари . Однак , її вважають нещасливою , її відмовляються брати в якості зарплати або на здачу .

Слайд #10

Вартість Землі - п'ять квадрильйонів доларів

Слайд #11

На території сучасної Канади, ви не повірите, першими паперовими грошима були ... гральні карти. Як це сталося? В 1685 році адміністрація північних територій Нової Франції зіткнулася з нестачею монет для виплати зарплати робітникам, які служили на території колонії. Тоді було прийнято рішення використовувати звичайні карти і порізати їх на різні форми, підписати грошовими номіналами і завірити печаткою. Після прибуття кораблів зі Старого Світу ці карти-гроші обміняли на справжні. Відомо, що такий метод вирішення проблеми з нестачею грошей був використаний ще не один раз адміністрацією на рубежі XVII - XVIII століття.

Слайд #12

Кожна банкнота розрахована на 4 тисячі подвійних згинів

Слайд #13

Чверть населення земної кулі вважає, що може розбагатіти тільки завдяки виграшу в лотерею. Цікавий факт полягає в тому, що 51% усіх лотерейних білетів купує лише 5% гравців.

Слайд #14

Грошова лексика
Ми часто вживаємо вирази з грошовою лексикою, але рідко замислюємося над їх походженням. Сьогодні мало хто знає, що:
спочатку назви європейських грошових одиниць (фунт, марка, ліра, крона) були одиницями ваги;
слово "копійка" пішло від назви срібної монети, на якій був зображений Георгій Побідоносець із списом в руці;
"грошем" спочатку називали велику срібну монету, яка чеканилася в Італії;
слово "напартачити" має відношення до грошей: "партачами" в Стародавній Русі називали фальшивомонетників, а "партачити" означало "карбувати фальшиві монети";
вислів "внести свою лепту" походить з Греції і означає внести мідну монету малої вартості як пожертвування;
"газетта" – це назва дрібної італійської монети. Рівно стільки в 1556 році коштувало перше друкарське видання міста Венеції. "Газетти" знецінилися сотні років назад, а "газети" схоже, будуть з людством завжди.

Слайд #15

На сході для збагачення встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби.

Слайд #16

На сході для збагачення встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби.

Слайд #17

На сході для збагачення встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби.

Слайд #18

На сході для збагачення встановлювали акваріум із золотими рибками, фонтан або зображення грошової жаби.

Слайд #19

Безумовно, гроші значно полегшують наше життя, перетворюючи мрії у реальність. Та є те, що ними не вимірюється.

Слайд #20

Дякую за увагу!