Презентація на тему «Архітектура Далекого Сходу»Слайд #1

Архітектура Далекого Сходу
Японія

Слайд #2

Зміст
Давня японська архітектура
Японська середньовічна архітектура
Архітектура періоду Мейдзі
Сучасна японська архітектура

Слайд #3

В архітектурі Японії помітні запозичення з китайської архітектури. На відміну від китайських та створених в Японії під впливом китайського стилю будівель, для типово японських споруд характерна асиметрія.
В цілому, для японської архітектури характерне прагнення до простоти. Будівлі світлі і відкриті, в основному складаються з прямокутних елементів.

Слайд #4

Для традиційної японської архітектури аж до періоду Мейдзі основним будівельним матеріалом було дерево.
Причинами використання дерев'яних конструкцій були доступність і простота виготовлення. Крім того, дерев'яні конструкції краще підходили для японського клімату, дозволяли забезпечити природну вентиляцію приміщень, а також дозволяли легко перемістити споруду, розібравши його і зібравши на новому місці.

Слайд #5

Традиційні дерев'яні житлові будинки простих японців, названі мінка (яп. 民家?), максимально пристосовані до клімату країни. Одно- або двоповерхова мінка має міцну каркасну конструкцію з товстих балок з несучою колоною в центрі будинку і розсувними дверима. Стіни не є несучими, внутрішній простір ділиться на окремі приміщення за допомогою пересувних ширм. У таких будинках жили селяни, ремісники і торговці. В даний час мінка збереглися тільки в сільській місцевості.

Слайд #6

Давня Японська Архітектура

Слайд #7

Збережені зразки архітектури стародавньої Японії до IV століття практично відсутні.Розкопки і дослідження показують, що споруди раннього періоду японської історії, звані «ТАТЕ-ана Дзюку» («житла з ям»), представляли собою землянки з дахом, покритим соломою і гіллям.

Слайд #8

Реконструкція жител, місто Сетоуті, префектура Окаяма

Слайд #9

Ханива-дім

Слайд #10

У третьому столітті н. е.. з настанням періоду Кофун в районах Осаки і Нари у великій кількості споруджувалися величезні кургани, що служили гробницями для правителів і місцевої знаті. В даний час в Японії виявлено більше 10 тис. курганів. Ці споруди мали круглу форму, пізніше - форму замкової щілини і часто оточувалися ровами з водою по периметру.

Слайд #11

Курган императора Нинтоку, V ст

Слайд #12

Починаючи з середини VI століття в Японії поширюється буддизм, завезений з корейської держави Пекче. Буддизм зробив значно вплинув на архітектуру цього періоду. Однією з найважливіших змін стало використання кам'яного фундаменту.

Слайд #13

Однією з найдавніших зі збережених дерев'яних будівель в світі вважається буддійський храм Хорюдзі (яп. 法 隆 寺?) в місті Нара побудований принцом Сьотоку в 607 році.

Слайд #14

Прикладом храмової архітектури XIII століття служить буддистський храм Тодай-дзі в місті Нара побудований в 745 році. Храм вважається найбільшою дерев'яною будовою у світі

Слайд #15

Японська середньовічна архітектура

Слайд #16

Кинкаку-дзі (Золотий павільйон), Кіото

Слайд #17

Гінкаку-дзі (Срібний павільйон)

Слайд #18

замок Хімедзі

Слайд #19

замок Нидзе

Слайд #20

замок Осака

Слайд #21

замок Хіросакі

Слайд #22

Замок Шюрі

Слайд #23

Замок Акасака

Слайд #24

Замок Наґоя

Слайд #25

Павільйон Секінтей в палаці Кацура

Слайд #26

Архітектура періоду Мейдзі

Слайд #27

Будівля Парламенту Японії

Слайд #28

Сучасна японська архітектура

Слайд #29

Будівля штаб-квартири Fuji TV на острові Одайба (арх. Кендзо Танге)

Слайд #30

Мерія Токіо

Слайд #31

Дякую за увагу!
Виконала:
Матвєєва Вероніка,
403 гр,2013 рік