Презентація на тему «Вільям Отред. Внесок у математику»Слайд #1

Презентація на тему:Вільям Отред. Внесок у математику.
Підготувала:
учениця 11-Б класу
Бендюк Вікторія

Слайд #2

Зміст
Загальні відомості
Біографія
Наукові досягнення
Винаходи
Праці

Слайд #3

Вільям Отред (англ. William Oughtred, 5 березня 1575 - 30 червня 1660) - англійський математик, відомий як винахідник логарифмічної лінійки (1622р.) і один із творців сучасної математичної символіки. Його заочними учнями були Крістофер Рен та Джон Валліс. Його праці мали значний вплив на розвиток алгебри.

Слайд #4

Біографія
Отред народився в Ітоні, графство Бекінгемшір (в наші дні - Беркшир), в сім'ї священика. Закінчив Кембріджський університет (1595), після чого до 1608 викладав там. Потім він вибрав духовну кар'єру англіканського священика, в 1608 році отримав парафію в Олбері (Albury), недалеко від Лондона, де і провів більшу частину свого життя.

Слайд #5

Одночасно Отред продовжував займатися математикою, викладав цю науку численним учням і вів інтенсивне листування з видатними математиками того періоду. Слід відмітити, що достаток учнів пояснюється не тільки високою якістю викладання, а й тим, що Отред принципово не брав плату за навчання.

Слайд #6

Наукове досягнення №1:Логарифмічна лінійка
Отред вніс вирішальний внесок у винахід зручної для користування логарифмічною лінійки тим , що запропонував використовувати дві однакові шкали , ковзаючі одна вздовж іншої . Саму ідею логарифмічною шкали раніше опублікував валлієць Едмунд Гантер , але для виконання обчислень цю шкалу потрібно було ретельно вимірювати двома циркулями . Подвійна шкала Отред відразу давала результат. У 1662 році Сет Партрідж винайшов бігунок і візир , і в цьому вигляді логарифмічна лінійка вірно служила інженерам і математикам більше 300 років , поки не з'явилися електронні калькулятори.

Слайд #7

Досягнення №2:Кругова логарифмічна лінійка
Отред винайшов також компактну кругову логарифмічну лінійку, яка отримала деяку популярність і викликала ряд наслідувань. В остаточному вигляді кругова лінійка Отред мала десять шкал і дозволяла множити, ділити і знаходити значення декількох тригонометричних функцій.

Слайд #8

Досягнення №3:Позначення та знаки операцій
Отред - автор декількох стандартних в сучасній математиці позначень і знаків операцій:
Знак множення - косий хрестик: ×.
Знак ділення - коса риска: /.
Символ паралельності: .
Короткі позначення функцій sin та cos. Раніше писали повністю: Sinus, Cosinus.
Термін «кубічне рівняння»

Слайд #9

Математичні праці:
Clavis Mathematicae (Ключ до математики, 1631) - чудовий підручник арифметики, що використовувався навіть у XVIII столітті. За життя Отреда книга витримала три перевидання.
Circles of Proportion and the horizontal instrument (1632), трактат з навігації з описом кругової логарифмічної лінійки.
Ряд робіт з тригонометрії і конструюванню годин.
Opuscula Mathematica hactenus inedita (1676), посмертно опублікований збірник невиданого.