Презентація на тему «Застосування многогранників в житті»Слайд #1

ЗАСТОСУВАННЯ МНОГОГРАННИКІВ У ЖИТТІ

Слайд #2

У XIII-XVII ст. багатогранники були основою архітектурних будівель.
Найбільше застосовувалися куби, але в міру розвитку знайшли застосування й інші види багатогранників, такі як тетраедр.

Слайд #3

Єгипетські піраміди являють собою дивовижний приклад геометричної і математичної містики.
Велика піраміда ( піраміда Хеопса ) має квадратну основу, в даний час довжини сторін дорівнюють: північна -230,25 м , південна - 230,4 , східна - 230,38 , західна -230,35 м. До втрати облицювання -232,5 м. Таким чином , периметр будівлі – приблизно 1 км . Площа основи піраміди -5,4 га ( 54 тисячі м2). Її висота -146,6 м. Об'єм всієї споруди – більше 2 500000 м3. Для порівняння: у ньому вільно може розміститися будь-який з європейських храмів, а з каменю, використаного в піраміді можна побудувати всі відомі храми Європи.

Слайд #4

На картині художника Сальвадора Далі «Таємна Вечеря» Христос зі своїми учнями зображений на тлі величезного прозорого додекаедра.Форму додекаедра, на думку древніх, мав ВСЕСВІТ.

Слайд #5

Голландський художник Моріц Корніліс Ешер (1898-1972) створив унікальні і чарівні роботи, в яких використано або показано широке коло математичних ідей. Правильні геометричні тіла - багатогранники - мали особливу чарівність для Ешера. У його багатьох роботах багатогранники є головною фігурою і в ще більшій кількості робіт вони зустрічаються в якості допоміжних елементів.

Слайд #6

ЦІКАВО
Ікосаедр став темою суперечок біологів в їх суперечках щодо форми вірусів. Вірус не може бути зовсім круглим, як вважалося раніше. Щоб встановити його форму, брали різні багатогранники, направляли на них світло під тими ж кутами, що й потік атомів на вірус. Виявилося, що тільки один багатогранник дає точно таку ж тінь – ікосаедр.

Слайд #7

Правильні багатогранники - найвигідніші фігури. І природа цим широко користується.
Кристали деяких знайомих нам речовин мають форму правильних багатогранників:
куб передає форму кристалів кухонної солі NaCl;
кристал сірчистого колчедана FeS має форму додекаедра;
бор - ікосаедра .

Слайд #8

УЧЕНИЦЯ 11 КЛАСУ
УНГУЛ ІРИНА