Презентація на тему «Барак Обама» (варіант 5)Слайд #1

Барак Хусейн Обама та його політика

Слайд #2

Зміст
Біографія
Діяльність в конгресі США
Діяльність в сенаті штату
Президентська кампанія
Зміни в політиці
Економічна політика
Нобелівська премія миру
Реформа охорони здоров'я
Реформа фінансової системи
Зовнішня політика

Слайд #3

Біографія
Барак Обама народився 4 серпня 1961 , в Гонолулу, штат Гаваї. Коли Баракові виповнилося два роки його батьки спочатку розійшлися, а потім офіційно оформили розлучення. У Гонолулу він закінчив школу в 1979 році. З 1988-1991 навчається на юридичному факультеті Гарвардського університету.У 1995 році померли батьки.

Слайд #4

Діяльність в сенаті штату
У 1996 році Барака було обрано до сенату штату Іллінойс від муніципалітету Гайд-Парк на півдні Чикаго.
У 2000 році балотувався на кандидатуру до Палати Представників Конгресу США від Демократичної партії.
У 2003 році його було обрано головою комітету з питань охорони здоров'я та соціальної служби.
У 2004 році Барак Обама балотувався до сенату США,а згодом із семи кандидатів на сенаторське місце від Демократичної партії Обама отримав 52% голосів.
Четвертого січня 2005 року він прийняв присягу як сенатор Конгресу США.

Слайд #5

Діяльність в конгресі США
За неповні три роки діяльності в складі сенату США Барак Обама запропонував 152 законодавчі акти і брав активну участь у підготовці інших 427 законопроектів.
Серед його ініціатив також були закони, спрямовані на посилення безпеки на кордонах та стосовно реформи імміграційної системи.

Слайд #6

Президентська кампанія 2008р. та 2012р.
10 лютого 2007 року Барак проголосив про свої наміри балотуватися на номінацію від Демократичної партії на президентських виборах 2008 року.
Передвиборна конкуренція між першою жінкою та першим чорношкірим кандидатом на посаду президента була однією з найцікавіших в історії США.
Двадцятого січня 2009 року Барак Обама обійняв посаду президента США.
Вибори Президента США у 2012 р. відбулися 6 листопада. Обама переміг опонента з результатом 303:203.

Слайд #7

Зміни в політиці
Одним з перших своїх указів на посаді президента США Барак Обама розпорядився закрити в'язницю Дельта на військовій базі Гуантанамо.
Потім визначив, що Афганістан та Пакистан стають центральним фронтом боротьби США проти міжнародного тероризму та призначив спецпредставників по Близькому Сходу та Афганістану, Пакистану.
Джордж Мітчелл та Річард Голбрук мають багатий миротворчий досвід.

Слайд #8

Економічна політика
17 лютого 2009 року Обама підписав закон про виділення 787 млрд доларів США для пом'якшення наслідків рецесії, викликаної іпотечною кризою, також результатом кредитної кризи.
За словами Обами завдяки цьому плану в США буде створено або збережено 3½ мільйони робочих місць протягом наступних двох років.

Слайд #9

Нобелівська премія миру
9 жовтня 2009 нобелівський комітет оголосив, що президент США Барак Обама став лауреатом Нобелівської премії миру за 2009 рік.
Нагорода присуджена йому з формулюванням «за величезні зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії і співпраці між народами».
Очоливши Сполучені Штати, Обама пообіцяв відмовитися від колишньої односторонньої зовнішньої політики і виразив готовність піклуватися про інтереси не тільки США, але і всіх країн світу.

Слайд #10

Реформа охорони здоров'я
Одною з головних обіцянок, з якою Обама прийшов у Білий дім, було питання реформи сфери охорони здоров'я і медичного страхування.
Питання про реформу назріло давно: при платній медицині понад 30 мільйонів людей в США живуть без медичної страховки.
Як запевняє американський президент, реформа охорони здоров'я зробить медстрахування доступнішим, заборонить страховим компаніями роздувати ціни у зв'язку з погіршенням стану здоров'я клієнтів.
Закон після запеклих обговорень і жорсткої опозиції республіканців був прийнятий Конгресом 25 березня 2010, Барак Обама підписав зміни до законодавства 30 березня.

Слайд #11

Реформа фінансової системи
Реформа забороняє банкам проводити операції на фінансових ринках за рахунок власних коштів, а також передбачає обмеження для зростання банків, ставлять під удар всю фінансову систему країни.
Творці проекту розробили схему ліквідації розорених фінансових компаній, що дозволить мінімізувати наслідки краху конкретних організацій для економіки в цілому. Новий закон передбачає здійснення жорсткішого контролю за видачею кредитів та інш.
Крім того, передбачається створити спеціальне агентство, яке буде боротися з фінансовими махінаціями.
30 червня 2010 законопроект схвалила Палата представників.

Слайд #12

Зовнішня політика
У квітні 2009 року пом'якшені санкції проти Куби, в січні і травні 2011 року спрощено візовий режим і розширені можливості грошових переказів на Кубу.
У грудні 2009 року оголошено про рішення збільшити на 30 тисяч контингент американських військ в Афганістані.
У квітні 2010 року підписано договір з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
У вересні 2010 року оголошено про припинення бойової операції військ США в Іраку, втім близько 50 000 американських військовослужбовців залишилися в країні.
Фундаментальний виступ Барака Обами про роль Америки в світі відбувся на 67-й сесії Генеральної асамблеї ООН наприкінці вересня 2012 р

Слайд #13

Джерела
http://images.yandex.ua
http://uk.wikipedia.org